Pieśń wiatru i mrozu w Jagniątkowie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 11:40
– Karkonosze to takie miejsce, gdzie, ilekroć się nie pójdzie, nawet w ten sam teren, zawsze znajdzie się coś innego – mówi Karolina Martini, która wraz z mężem, Markiem oraz dziećmi mieszkają w Jagniątkowie, dzielnicy Jeleniej Góry.
Audio
  • Karkonosze oczami małżeństwa Martini (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
Formacje skalne w Karkonoszach
Formacje skalne w KarkonoszachFoto: shutterstock.com/ Magdalenagalkiewicz

Oboje są zoologami i ornitologami. Na zlecenie Karkonoskiego Parku Narodowego Marek Martini stworzył film będący wynikiem trwającego 10 lat podglądania karkonoskiej przyrody – "Karkonosze Pieśń Wiatru i Mrozu"

– Ten film był podsumowaniem całego naszego życia tutaj, współprzeżywania przyrody. To opus magnum tego wszystkiego, co tutaj robimy – opowiada Marek Martini.

– Karkonosze są tajemnicze, trochę niebezpieczne, ponure, trochę groźne, nie do końca przyjazne, nie do końca przyjemne. Oczywiście, to co teraz mówię, nie jest pejoratywne. Obcowanie z przyrodą uczy nas pewnej pokory i podejścia z respektem, więc była to dla nas taka wspólna przygoda – dodaje jego żona.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Goście: Karolina i Marek Martini (zoolodzy, ornitolodzy)
Data emisji: 30.09.2019
Godzina emisji: 11.31

kr/ml

Czytaj także

Jak zacząć dbać o przyrodę?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 11:45
– W Karkonoszach pojawiły się plakaty informujące o pojawieniu się nowych, groźnych gatunków pasożytów – zaznacza w audycji Grażyna Dobroń. O jakie tajemnicze pasożyty chodzi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rower rządzi! Ale nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 11:35
W ukochanej miejscowości Grażyny Dobroń, czyli w Borowicach, królują dwie dyscypliny sportu – jazda na rowerze i… bieg z żoną na plecach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowy powrót do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 11:35
– Wrzesień to cezura dla tych, którzy mają dzieci w przedszkolu, czy też w pierwszych klasach podstawówki. Zaczyna się szkoła i zaczynają się infekcje – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń