Ciało Cię zdradza

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 12:32
Jak rozpoznać, czy prezent się naprawdę spodobał, czy był trafiony? Obserwujmy uważnie reakcję osoby, którą obdarowujemy.
Audio

Ileż to razy otrzymaliśmy prezent, który nam sie zupełnie nie podaobał. Zazwyczaj w takich sytuacjach staramy się nie okazać prawdziwych emocji, aby nie urazić darczyńcy. Niestety, odświadomość działa automatycznie i niezależnie, co sprawia, że ciało reaguje po swojemu.

Na przykład kiedy ktoś woła „Ach, jakie to piękne!” i jednocześnie zasłania usta, oznacza to, że wcale tak bardzo mu się nie podoba nasz prezent. Podobnie, gdy dotyka nosa, drapie się po szyi lub chwyta za ucho – wszystkie te gesty oznaczają, że zadowolenie obdarowanego jest wątpliwe.

Jak się więc zachować, gdy prezent nas nie satysfakcjonuje? Najlepiej, aby kogoś nie urazić, postarajmy się powiedzieć "Dziękuję” z największą szczerością, na jaką nas stać.

I pamiętajmy, że kręcenie nosem, odbiera przyjemność nie tylko z dawania, ale i otrzymywania.

 

Co oznacza trzymanie rąk w kieszeni? Czego możemy uczyć się od dzieci? Aby wysłuchać całej audycji "Ciało Cię zdradza", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie „Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Zobacz więcej na temat: boks dzieci psychologia