Trudno o prawdziwą przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 12:47
Kiedyś było w nas więcej życzliwości dla innych. Dziś szukamy głównie osób, które pomogą nam w karierze.
Audio

Jeszcze nie tak dawno, aby zawrzeć nową znajomość trzeba była wyjść z domu na prywatkę lub do klubu. Teraz, jak zauważyła Aneta Styńska, psycholog, wystarczy włączyć komputer i w Internecie można znaleźć bratnią duszę nawet w Australii. To pułapka, w która wpadamy. Dużo pracujemy, spotykamy się głównie ze znajomymi z sieci i brakuje nam już czasu na bezpośrednie kontakty.

- Mąż i żona otwierają swoje laptopy i spędzają czas razem, ale każde w swoim świecie. Potem spotykają się na sali sądowej dwie obce osoby  – mówiła.

Zauważyła, że w życiu szukamy osób, które mogą nam w czymś pomóc - doradcy inwestycyjnego, trenera, dietetyka czy psychologa. To nam daje wiarę, że jesteśmy kimś lepszym. Obracamy się głównie w gronie naszych doradców i z nimi wymieniamy się wizytówkami .

- Obudowujemy się sztucznym kordonkiem ludzi, którzy niekoniecznie  muszą mieć  dobre intencje, żeby się z nami zaprzyjaźnić – mówiła. w tym świecie nie ma miejsca na prawdziwą przyjaźń.

Aby wysłuchać rozmowy "Trudno o prawdziwą przyjaźń", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 10.45. Zapraszamy.

(miro)

Czytaj także

"Wylansuj" się za pomocą Internetu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 10:20
W "Poranku" mówiliśmy ponadto o szkolnych przyjaźniach, spożyciu mięsa i polskich winnicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdziwych świąt już nie ma…

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 14:19
Przy świątecznym stole coraz częściej odreagowujemy nasze stresy. Coraz trudniej o ciepłą i rodzinną atmosferę.
rozwiń zwiń