Godzinka na przemyślenia nie zaszkodzi

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 15:47
- Sami sobie narzucamy system zniewolenia, który nas ciągle pogania, każe coś robić. Nazywamy to tradycją, rytuałem czy przyzwyczajenie, ale trzeba się zastanowić na ile pozwalają nam one realizować własny życiowy plan - mówi psycholog Aneta Styńska.
Audio
Godzinka na przemyślenia nie zaszkodzi
Foto: Glow Images/East News

Koniec roku bywa bardzo stresujący. Nie dość, że podsumowując dwanaście ostatnich miesięcy pamiętamy najbardziej złe i trudne wydarzenia, to jeszcze obawiamy się tego, co nadejdzie.

- Życzymy sobie zdrowych relacji w nowym roku, ale zapominamy, że by je znaleźć, sami musimy być zdrowi - podkreśla Grażyna Dobroń.

Zdaniem psycholożki Anety Styńskiej niestety zapominamy o sobie i własnych wewnętrznych potrzebach przez całe życie chcąc sprostać normom i zmieścić się w schematach. 

- Obyczaj każe przygotować Święta, więc się dwoimy i troimy. Teraz znowu - obyczaj każe pięknie wyglądać i robić wrażenie w Sylwestra, więc szukamy kreacji, wciąż jesteśmy w pędzie - mówi w audycji "Instrukcja obsługi człowieka".

Tymczasem konieczne jest znalezienie czasu na zastanowienie, by każdy mógł pomyśleć o sobie, o tym co chcemy w nadchodzącym roku osiągnąć, zrobić, wyznaczyć małe i wielkie cele. 

 

Wysłuchaj całej "Instrukcji obsługi człowieka, 29 grudnia 2011", a dowiesz się czego Grażyna Dobroń życzy młodym mamom oraz w czym mogą nam pomóc notatki.

Audycji można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń psychologia

Czytaj także

Nie przegap własnego życia...

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 10:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe podsumowanie roku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 13:00
W czwartek po godzinie 23 w audycji "Na cztery ręce" zajrzymy do świata filmu.
rozwiń zwiń