X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niech Cię piorun sycylijski trzaśnie!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 21:00
Wielkie marzenia posuwają nas naprzód, dzięki temu, że jesteśmy w stanie zwariować dla jakiejś sprawy, możemy mury przenosić i dokonywać niemożliwego.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 4 stycznia 2012
Niech Cię piorun sycylijski trzaśnie
Foto: sxc.hu

Piorun sycylijski postrzegany jest jako nagły wybuch namiętności do drugiej osoby, ale dotyczy nie tylko miłości i pożądania. - Być może chodzi o feromony, być może o zapachy, wszystko leci bardzo szybko po to tylko, by pokonać próg nieśmiałości, który uniemożliwia połączenie się dwojga ciał, które muszą to zrobić z pełnym zapamiętaniem – opowiada Marek Rożalski, trener umiejętności.

Kiedy trafi nas "sycylijski piorun" zaczynamy patrzeć na świat przez różowe okulary, śpimy 2 godziny na dobę i wierzymy, że wszystko jest możliwe. - Dla "wariatów" nie ma przeszkód, natomiast reszta wstaje o 7. bez budzika i prowadzi dalej swoje bezpieczne, wspaniałe życie – mówi gość Grażyny Dobroń. Jednocześnie te nowe emocje, zachwyt kimś lub czymś przenosi nas z rzeczy niemożliwych do możliwych.
Ekspert przekonuje, że bardziej adekwatną nazwą byłby "sycylijski gwałtowny zachwyt", ponieważ przytrafia się w różnych sferach życia. - Często bierzemy takie wspomnienie z naszego życia po to, żebyśmy wiedzieli, że jesteśmy doskonali i dojdziemy tam, gdzie chcemy - wyjaśnia Marek Rożalski.

Dlaczego wielkie namiętności niosą nas przez życie i co robić, gdy wokół strzelają sycylijskie pioruny, dowiesz się słuchając całej rozmowy w audycji "Instrukcja obsługi człowieka – 4 stycznia 2012".

Audycji można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(ed)

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń

Czytaj także

Od pasji do obsesji

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 14:08
- Jeśli jest jakaś sfera naszego życia, którą zaniedbaliśmy, może się w tym miejscu pojawić rozdęta do niewyobrażalnych, niebezpiecznych rozmiarów pasja, która się staje obsesją - twierdzi psychoterapeuta Robert Rutkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

366 dni do bycia szczęśliwym

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 15:50
Przed nami cały rok, żeby poprawić samopoczucie, ocenę i budować własne szczęścia poprzez marzenia, postanowienia i działanie.
rozwiń zwiń