X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz odpocząć? Weź 3 tygodnie urlopu!

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 18:14
- Dopiero trzeci tydzień urlopu służy wypoczynkowi. To czas relaksu, kiedy rzeczywiście jesteśmy w stanie docenić, jak to fajnie jest na wakacjach, nic nie musieć, nic nie robić – mówi coach Agnieszka Staroń.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" 26 czerwca 2012 r.
Chcesz odpocząć? Weź 3 tygodnie urlopu
Foto: Fot. Glow Images

Urlop, dzięki któremu naprawdę jesteśmy w stanie wypocząć, nie może trwać zaledwie kilku dni, a nawet tygodnia czy dwóch. Na pełną regenerację musimy poświęcić co najmniej 3 tygodnie.

- To dotyczy nie tylko pracoholików, ale nas wszystkich, osób dużo pracujących, żyjących w stresie – mówi coach Agnieszka Staroń.

Pierwszy tydzień to okres detoksu, gdy dopiero przyzwyczajamy się, że nie musimy się zrywać bladym świtem i biec do pracy. Jak każdy początek odwyku, może być on dla nas bolesny. Mogą pojawić się lęki, bezsenność, bóle mięśni.

Drugi tydzień jest o wiele przyjemniejszy. Zaczynamy rozglądać się dookoła, przyzwyczajamy się do innego otoczenia i bodźców oraz zaczynamy się cieszyć wolnym czasem.

- To jednak dopiero trzeci tydzień służy naprawdę wypoczynkowi. To czas relaksu, kiedy rzeczywiście jesteśmy w stanie docenić, jak to fajnie jest na wakacjach, nic nie musieć, nic nie robić przez chwilę.  To jest też czas doładowywania akumulatorów – dodaje ekspert Grażyny Dobroń.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od czwartku o godz. 10.45.

Czytaj także

Do urlopu zacznij się przygotowywać tydzień wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 17:00
Cała sztuczka z dobrym urlopem jest taka, że trzeba się do tego urlopu zabrać tydzień przed urlopem. A na wyjeździe telefon należy zostawić w pokoju hotelowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat się nie zawali jak weźmiesz urlop!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 11:00
Urlop powinien trwać, co najmniej dwa tygodnie. Mniej więcej tyle czasu potrzebujemy, aby się uspokoić, wyluzować i przestać myśleć o pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować się psychicznie do wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 12:30
Z jakimi emocjami ruszać w podróż, co zostawić za sobą, jak optymalnie zaplanować swój wypoczynek. Z kim jechać a kogo omijać z daleka?
rozwiń zwiń