Wakacje skrojone na miarę

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 12:18
- Butikowe biura podróży to propozycje dla wybranej grupy ludzi, która ma jakaś pasję, jest czymś zainteresowana. Mają swoje miejsca na świecie, ulubione tematy - opowiada Katarzyna Majchrzak, psycholog.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 6 sierpnia 2012
Wakacje skrojone na miarę
Foto: Glow Images/East News

Od kilku lat butikowe firmy turystyczne zyskują coraz większą popularność. Klientów zdobywają bez reklamy, przeważnie pocztą pantoflową. Wśród tych ofert można znaleźć coś naprawdę wyjątkowego i dla siebie. - To mogą być wyprawy rowerowe, trekingowe. Zbiera się grupa, tworzy budżet i wyrusza w podróż - opowiada Katarzyna Majchrzak, psycholog, która prowadzi warsztaty dla kobiet poświęcone rozwojowi intuicji i zmysłowości w ciekawych miejscach.

- Gruzja inspiruje nas mocą Medei do odkrywania swojej intuicyjnej magicznej kobiecej strony. W Toskanii zajmujemy się smakowaniem chwili, dotykiem, przyglądaniem się światu, celebrowaniem różnych rzeczy też w sobie. Na Zanzibarze pielęgnujemy spokój i szukamy balansu w sobie - wyjaśnia gość Grażyny Dobroń.

Grupy są bardzo różne od 30-latek po 60-latki, a i tak szybko znajdują wspólny mianownik, którym okazuje się spontaniczność, wesołość. - Różnią się doświadczeniami, punktem życia, w którym są, ale jesteśmy kobietami i niezależnie od wieku zakochujemy się, cierpimy, śmiejemy się - mówi psycholog.
Ile magii jest w tym, że w podróż wyruszają jedynie kobiety, dowiesz się słuchając całej "Instrukcji obsługi człowieka - 6 sierpnia 2012".
Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(ed)

Czytaj także

Zdystansowanie niszczy życie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 12:19
- Musimy umieć wychodzić do świata, do nowych ludzi. Osoby naznaczone olbrzymią nieufnością nie potrafią tego robić. To blokuje nie tylko ich związki, ale także kariery - mówi dr Joanna Heidtman, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejmij kontrolę nad przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 14:00
- Nie po to się zagląda do przeszłości, żeby tam zostać, tylko by w końcu stamtąd wyjść. Kiedy zaczynamy mieć świadomość tego, co wcześniej nami rządziło, przejmujemy kontrolę - mówi Małgorzata Liszyk-Kozłowska, psychoterapeutka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak odpocząć w 7 dni?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 11:11
- Nie wolno zaczynać krótkiego odpoczynku od wyjazdu na grilla! Wtedy stres co prawda opadnie na kilka godzin, ale później poczujemy się jeszcze gorzej i ten tydzień będzie zmarnowany - mówi Mirek Słowikowski, doradca personalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schematy kontra szczęście osobiste

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 14:30
- Każdy chce być szczęśliwy, ale zarazem zadowolić nie tylko siebie, ale całe swoje otoczenie: rodziców, kolegów, współpracowników - mówi dr Joanna Heidtman, psycholog.
rozwiń zwiń