X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podaruj swojej choince drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 13:45
Co roku na świecie wycina się 10 milionów drzewek iglastych. Mimo to ekologowie nie apelują, by obok wigilijnego stołu pojawiały się sztuczne, pozbawione zapachu, plastikowe okazy...
Audio
Podaruj swojej choince drugie życie
Foto: Glow Images/East News

- Co roku mam prawdziwą choinkę, ale zwracam, by była niezbyt duża - mówi Małgorzata Kossowska z międzynarodowej organizacja WWF Polska. Przedstawicielka organizacji  ekologicznej podkreśla, że choinka powinna być w doniczce.

- Takiej choince możemy nadać drugie życie - wyjaśnia Małgorzata Kossowska i dodaje, na co należy zwrócić uwagę, kupując drzewko. - Im więcej ziemi, im większa donica, tym większa pewność, że choinka będzie dobrze ukorzeniona i że później będziemy mogli ją skutecznie przesadzić.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Kupując choinkę, musimy mieć pewność, że pochodzi ona z legalnego źródła. Dlatego powinniśmy prosić sprzedawcę o certyfikat pochodzenia. - Choinka pochodząca ze specjalnej uprawy nie stanowi tak wielkim straty, bo została zasadzona właśne po to, by zdobić nasze domy - podkreśla gość Grażyny Dobroń.

Jakie wybierać drzewka, aby w domu unosił się piekny zapach lasu, dlaczego warto kupować ekologiczne ozdoby choinkowe i jak je zrobić samemu? Odpowiedzi znajdziesz w dźwięku.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Zerwali z tradycją. Ta sprawa podzieliła Belgów

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 10:32
Specjalna konstrukcja świetlna zamiast prawdziwej choinki, prosto z lasu. Władze w Brukseli kończą z wieloletnią tradycją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postaw na ekologiczne prezenty!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 16:37
- Myślmy o tym, żeby prezenty były trwałe i starczyły na dłużej - mówi Małgorzata Kosowska z międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF. Gość Grażyny Dobroń podkreśla, że prezenty proste, naturalne i pomysłowe z pewnością ucieszą najbliższych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wpisz hasło na Twitterze a zapalą się lampki na choince

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 11:50
W miasteczku Lonate Pozzolo na północy Włoch postawiono nietypową choinkę.
rozwiń zwiń