X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto nie widział goryla?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 14:27
Co jest grą umysłu? Świadomego z nieświadomym? Pomaga to ocenić filmik Christophera Chabrisa i Daniela Simonsa, dwóch amerykańskich psychologów, którzy swój eksperyment opisali w książce "Niewidzialny goryl".
Audio
  • Kto nie widział goryla? - "Instrukcja obsługi człowieka", 26.02.2013
Kto nie widział goryla?
Foto: Glow Images/East News

- By być bardziej skuteczni, usuwamy pewne rzeczy, które nam zaburzają życie - opowiada Marek Rożalski, trener. Ekspert tłumaczy to obrazowo na przykładzie kobiet, które decydują się na dietę odchudzającą. - Zastanawiałbym się, co jej przyniesie korzyść. Dla jakiej ważnej rzeczy ona próbuje się odchudzić? - zwraca uwagę gość Grażyny Dobroń i przekonuje, że wbrew pozorom żyjemy w nadzwyczaj sensowny sposób.

- Każda rzecz, którą zrobimy, ma swój cel, wystarczy tylko troszkę poczekać. Kiedy już nie możemy sobie z czymś poradzić, coś jest piekielnie naruszone, nasz nieświadomy umysł mówi: pomogę ci, zachoruję - wyjaśnia Marek Rożalski.

Często większa skuteczność czy bardziej udane życie mają swoje korzenie w przeszłości i edukacji bycia szczęśliwym, czyli zobaczenia pozytywnych rzeczy w tym, co się w danej chwili dzieje. - Większość z nas w Polsce jest przyzwyczajana do tego, by zobaczyć negatywy, nam się to opłacało przez lata wojen, komunizmu, kiepskiego życia - podkreśla trener.
Dlaczego ulegamy codziennym iluzjom i umyka nam całe mnóstwo spraw? Posłuchaj całej audycji.
"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń psychologia

Czytaj także

Chcesz się zmienić? Bez ciśnienia

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 15:48
Często, kiedy planujemy coś w sobie zmienić, w głowie pojawia się opór, na myśl przychodzi walka, silna wolna i determinacja. Tymczasem okazuje się, że nie o wszystko w życiu trzeba brutalnie walczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie marzysz? Nie żyjesz

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 14:00
Wiele osób marząc o czymś od razu się dołuje, szybko dochodzi do wniosku, że marzenie nigdy się nie spełni. Przekonują sami siebie: to nierealne, nie ma szans, nie dam sobie rady, to się nie uda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez ego żyje się lżej?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 14:33
- W naszych czasach ego to nadmuchany mocno koncept, który często bardziej niszczy, niż buduje. Bez ego żyje się lżej - uważa psycholog Paweł Jan Mróz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta perfekcyjna jest nieatrakcyjna!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 13:00
Perfekcyjna w domu, w pracy, w łóżku. Kobiety same podkopują sobie własną pozycję. - Bycie perfekcyjnym wydaje się bardzo niepokojącym trendem - uważa Joanna Heidtman, psycholog.
rozwiń zwiń