X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chcemy bić ZOMO", czyli koncerty nie do końca ocenzurowane

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:30
Minęło ćwierć wieku, odkąd na antenie Trójki zagościła transmisja pierwszego koncertu. Koncerty które odbywały się wcześniej – od połowy lat 80. – były sporadycznie rejestrowane i podlegały cenzurze. Artyści mieli jednak na to sposób…
Audio
  • "Chcemy bić ZOMO", czyli koncerty nie do końca ocenzurowane (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Fragment okładki płyty Perfect
Fragment okładki płyty PerfectFoto: mat. promocyjne

– Pamiętam, jak na pierwszym piętrze w budynku przy Myśliwieckiej był pokój, w którym siedziała pani cenzor. Musiałam zebrać najpierw wszystkie teksty artystów, którzy będą występować. Pani stawiała stempel, że wyraża zgodę na udział danego artysty z danym utworem w koncercie – wspomina Alicja Leszczyńska, współorganizatorka pierwszych koncertów w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Co działo, gdy pojawiały się wątpliwości i zastrzeżenia? – Prawda jest taka, że artyści i tak zmieniali teksty. Tak było choćby z Perfectem i tekstem piosenki "Chcemy być sobą", który przerobili na "Chcemy bić ZOMO" – wspomina Alicja Leszczyńska i dodaje: Wszystko szło w eter, nikt tego nie ciął.

25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej

Cyklu poświęconego 25-leciu koncertów w Trójce można słuchać codziennie od 8 października do 8 listopada o godzinie 7.40. Michał Margański przypomina w nim historię Trójkowej sceny muzycznej – początki emitowania koncertów, atmosferę panującą w studiu, czasy, kiedy przemysł muzyczny jeszcze raczkował. Autor próbuje wytłumaczyć, skąd bierze się magia Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, z którego transmitowane są koncerty, a także opowie o najważniejszych osobach organizujących te wydarzenia – nie zawsze pierwszoplanowych. Każdy odcinek ilustruje fragment przypominanego koncertu, wybranym spośród 900 występów, zrealizowanych w ciągu 25 lat.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Jubileusz Trójki uświetnią także występy trzech wybitnych postaci sceny muzycznej: Jaromíra Nohavicy, Randy Crawford oraz Matta Duska.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

W każdej audycji do wygrania będą zaproszenia na koncert Randy Crawford, organizowany wspólnie przez Trójkę i Gdynia Ladies’ Jazz Festival, kóry odbędzie się 8 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej. Bilety na ten koncert są już w sprzedaży.

(mk)

Zobacz więcej na temat: koncert Trójka