Eddie Vedder: jeśli grasz w zespole, musisz mieć frajdę

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 11:16
W wersji demo piosenka "Light Years", drugi singiel z szóstego albumu Pearl Jam nazywała się "Puzzles and Games" i mocno przypominała utwór "Given to Fly".
Audio
  • Eddie Vedder: jeśli grasz w zespole, musisz mieć frajdę (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Eddie Vedder: jeśli grasz w zespole, musisz mieć frajdę
Foto: Sony Music / mat. promocyjne

- Jeśli granie w zespole nie sprawia ci frajdy, nie czujesz się wolny i swobodny, przynajmniej od czasu do czasu, to wszystko jest nie tak i po prostu nie ma sensu - mówi Eddie Vedder.

Pearl Jam to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, a także Franka Zappy Kate Bush.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(mp)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Pearl Jam

Czytaj także

Eddie Vedder: jestem częścią czegoś wielkiego

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 14:27
"Yellow Ledbetter" to jedna pierwszych piosenek napisanych przez Pearl Jam, nie zmieściła się na debiutanckim albumie. Trafiła na stronę B singla "Jeremy". Sentyment grupy do utworu spowodował umieszczenie go na składance najważniejszych kompozycji Pearl Jam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder: granie to fajna robota

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 10:20
- Zespoły rozpadają się z różnych powodów, przez presję, naciski, nieporozumienia. Warto jednak pamiętać, że to taka fajna robota, choć kiedy zaczynasz grać, nie traktujesz tego w ten sposób. Na początku wszystko wydaje się wtedy takie ulotne - Eddie Vedder, mówi wokalista Pearl Jam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder: muzyka jak religia albo miłość rodziców

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 11:00
- Robienie tego co kochasz, co jest twoim krwiobiegiem przez lata staje się prawie religią. Jak miłość rodziców, muzyka daje ci siłę i uspokojenie - mówi Eddie Vedder, wokalista Pearl Jam.
rozwiń zwiń