Johnny Cash: country mówi o fundamentalnych przeżyciach

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 10:51
- Myślę, że siła muzyki country polega na tym, że opowiada ona o emocjach, miłości, rozstaniach, śmierci, o bardzo wielu sprawach. Takie właśnie jest country - powiedział Johnny Cash.
Audio
  • Johnny Cash: muzyka country mówi o fundamentalnych przeżyciach (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Johnny Cash
Johnny CashFoto: mat.prasowe/Sony Music

Johnny Cash nagrał cover utworu Chrisa Cornella "Rusty cage" w 1996 roku. Piosenka znalazła się na albumie "Unchained", który dostał później nagrodę Grammy.

Od tej pory zespół Soundgarden, który pierwotnie wykonywał utwór, dedykuje go na koncertach właśnie Cashowi.

W marcu tego roku na rynku ukazała się pod patronatem Trójki płyta zatytułowana "Out Among The Stars", na której znalazł się tuzin niedawno odkrytych, nigdzie niepublikowanych nagrań Johnny'ego Casha . Krążek zadebiutował na 13. miejscu listy sprzedaży albumów w Polsce (OLIS).

Johnny Cash to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush , Pearl Jam czy Bruce Springsteen.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

bk

Czytaj także

Johnny Cash o tym, jak rodzą się piosenki

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 16:30
- Spacerowałem uliczkami miasteczka, gdy podszedł do mnie włóczęga i powiedział: "Panie Cash, jestem bardzo zmartwionym człowiekiem". O, to coś nowego - pomyślałem i zapytałem, czym się martwi - tak o powstaniu piosenki "Worried Man" opowiadał Johnny Cash.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Johnny Cash: nowa technologia jest świetna

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 19:26
"She Used to Love Me a Lot" to singiel promujący album "Out Among The Stars", który został odłożony na półkę przez wytwórnię płytową na początku lat 80. Twierdzono, że posiada zerowy potencjał komercyjny. Dwa lata temu krążek ponownie odkrył syn artysty John Carter Cash. Płyta, która miała być pozbawiona szans na rynkowy sukces, wskoczyła na szczyt sprzedaży listy "Billboardu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Johnny Cash: pracuję, bo kocham to, co robię

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 16:48
- Jeśli moja sesja nagraniowa ma trwać trzy godziny, to staram się pracować od czterech do pięciu. Będę pracował tak długo, jak będę w stanie - zapowiadał Johnny Cash.
rozwiń zwiń