RHCP: nasza muzyka nie narzuca ci, co masz poczuć

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 08:35
Bohaterka piosenki Anthonego Kiedisa "Dani California” pojawiała się już wcześniej w utworach "Californication" i "By The Way". Utwór podejrzewano o muzyczne podobieństwo do "Mary Jane's Last Dance" Toma Petty'ego.
Audio
  • RHCP: nasza muzyka nie narzuca ci, co masz poczuć (Zapraszamy do Trójki-ranek)
kadr z teledysku do piosenki Dani California
kadr z teledysku do piosenki "Dani California"Foto: źr. youtube

- Nie musisz nawet mieszkać w innym kraju, wystarczy, że w Los Angeles pójdziesz dwie ulice dalej i możesz wyciągać z naszej muzyki co innego. To dlatego, że nasza muzyka nie narzuca ci, co masz poczuć, to zależy tylko od Ciebie - podkreślał Anthony Kiedis.

Zespół Red Hot Chili Peppers jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash , Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , Frank Zappa, Kate Bush , Pearl Jam czy Bruce Springsteen .

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00 .

(bch/mp)

Czytaj także

Red Hot Chili Peppers i Piotr Metz o poranku w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 08:52
Zespół z Kalifornii jest bohaterem nowego cyklu muzycznego autorstwa Piotra Metza. Na spotkania z autorami takich przebojów jak "Californication", "Under The Bridge", "Scar Tissue" czy "Otherside" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anthony Kiedis o Los Angeles: uwielbiam to miasto

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 15:12
- W Los Angeles mogę podłączyć się do magii wiszącej powietrzu. Ludzie wierzą, że mogą spełnić tu swoje marzenia. Nieważne, czy tak dzieje się naprawdę, sama idea jest bardzo interesująca - mówi Anthony Kiedis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anthony Kiedis: jesteśmy dumni z tego, co robimy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 15:31
- Wciąż się rozwijamy, wciąż tworzymy fajną muzę i ciągle nas to cieszy. Jesteśmy najnormalniej w świecie dumni z tego, co zrobiliśmy i co robimy. Każdą kolejną płytą staramy się nieść pozytywny przekaz dobrze pokazujący, w którym miejscu akurat jesteśmy - mówi Anthony Kiedis.
rozwiń zwiń