X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edyta Bartosiewicz: prawie mam łzy w oczach

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 10:30
"Have to Carry On" to jeden z dwóch promowanych teledyskiem utworów z solowego debiutu Edyty Bartosiewicz, płyty "Love".
Audio
  • Edyta Bartosiewicz: prawie mam łzy w oczach (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Edyta Bartosiewicz w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Edyta Bartosiewicz w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Przemysław Goławski/Polskie Radio

- Cieszę się, że na płycie, która wychodzi pod koniec października ukaże się ta piosenka w wersji akustycznej, z programu "Luz". Wykonuje ten utwór jedynie z gitarą. Mój głos brzmi tam tak dziewiczo, że prawie mam łzy w oczach, bo wiem, że on jest już gdzieś daleko, nigdy nie wróci do mnie. Ten utwór jest na końcu płyty, na której znajdą się różne niepublikowane piosenki - mówi Edyta Bartosiewicz.

Edyta Bartosiewicz: z niczego nie muszę się tłumaczyć>>>

-  Jak śpiewam w tej piosence wers "There is so many reasons I just have to carry on", to wtedy zdaję sobie sprawę, że przecież to jest moje credo życiowe. To jest coś, przez co ja przechodzę od lat. Ta moja droga życiowa i artystyczna jest bardzo pokrętna i trudna. Ja właśnie taka jestem, że I have to carry on... - przyznaje artystka.

Koncert Edyty Bartosiewicz w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej >>>

Edyta Bartosiewicz jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Hey, Oasis, Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

Na cykl zapraszamy od poniedziałku do czwartku, można go słuchać w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" o godz. 7.40.

(fbi)

Czytaj także

Hey: "Teksański" musi być

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 12:40
"Teksański" to w repertuarze zespołu Hey prawdziwa ikona. Ale jak się okazuje, nie dla każdego...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosowska: "nie byłam gotowa, by śpiewać o tym po polsku"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 12:00
"Dreams" to drugi singiel z pierwszego albumu grupy Hey pt. "Fire". - Tekst piosenki najbardziej dotknął mojego tatę - mówi Kasia Nosowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosowska: nie śpiewam tej piosenki, przesadnie się wzruszam

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 09:00
Tym razem Kasia bardzo osobiście... A Paweł - o muzycznym protokole rozbieżności. Mowa o piosence "Lilia, kula i cyrkiel" pochodzącej z płyty "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: nie da się "nażyć" na zapas

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 14:00
30 września na rynek wychodzi nowa płyta Renaty Przemyk pt. "Rzeźba dnia". Cały proces nagrywania albumu trwał około dwóch lat. - Dzięki temu piosenki są bardziej przemyślane i świadome. Nic bym w tym albumie nie zmieniła. Ta płyta przychodziła do mnie stopniowo - mówi artystka w audycji "Lista osobista".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz o swojej tajnej broni koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 11:51
Piosenka "Blues For You" z płyty "Love" nie była nigdy singlem, ale jest zaskakująco popularna. - Na koncertach gram ją od lat i jest bardzo dobrze przyjmowana. Chociaż większość ludzi pewnie jej nie zna, ona po prostu ma w sobie jakość. Może dlatego, że to blues... - zastanawia się Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń