Piosenka, która powstała "w towarzystwie utworów disco polo"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 12:00
Kolejnym zespołem, którego twórczość przypomni nam Piotr Metz, jest Raz Dwa Trzy. Nowy cykl rozpoczynamy utworem "Trudno nie wierzyć w nic".
Audio
Zespół Raz Dwa Trzy jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza
Zespół Raz Dwa Trzy jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza Foto: Andrzej Świetlik

Lider grupy Adam Nowak opowiada słuchaczom Trójki o okolicznościach powstania piosenki. Wspomina, że powstała ona w czasie, gdy remontował dom za miastem. - Była tam ekipa, która naprawiała dach i słuchała disco polo (…) I tam, w towarzystwie utworów disco polo, napisałem piosenkę "Trudno nie wierzyć w nic" - wspomina.

Gość Piotra Metza przyznaje też, że kiedy po raz pierwszy zaśpiewał utwór na próbie, kolegom z zespołu spodobały się jego słowa. - Ucieszyłem się z tego, bo sam wiedziałem, że to są dobre słowa - dodaje.

Zespół Raz Dwa Trzy jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Perfect, Edyta Bartosiewicz, Hey, Oasis, Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadził: Piotr Metz
Gość: Adam Nowak
Data emisji: 11.12.2014
Godzina emisji:
7.40

(iwo/mp)