X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mała miejscowość, wielcy obywatele!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 06:46
Tak wysokiej frekwencji w wyborach nie mieliśmy od lat! Wyjątkową inicjatywą wykazali się mieszkańcy jednego z mazowieckich miasteczek.
Audio
  • Najbardziej obywatelskie społeczeństwo w kraju (Zapraszamy do Trójki – ranek)
W tegorocznych wyborach wzięło udział ponad 60 Polaków.
W tegorocznych wyborach wzięło udział ponad 60% Polaków.Foto: PAP/Paweł Supernak

Swój głos oddało ponad 61% Polaków. Ostatnio tak tłumnie zebraliśmy się przy urnach wyborczych w 1989 roku. Najbardziej zaangażowani byli mieszkańcy województwa mazowieckiego, ale niekwestionowanym rekordzistą była Podkowa Leśna koło Grodziska Mazowieckiego – tam zagłosowało ponad 80% wyborców.

– Z reguły w każdych wyborach wygrywamy z największą frekwencją w kraju. Mamy tu bardzo obywatelskie społeczeństwo – mówi z dumą jeden z mieszkańców miejscowości.

– Faktycznie po raz pierwszy przekroczyliśmy 80%. Taka frekwencja odzwierciedla oczekiwania społeczne wobec tych, których się wybiera. Głosowanie w wolnym kraju jest przywilejem, ale także obowiązkiem i z tego poczucia wiele osób czerpie chęć do głosowania – komentuje Artur Tusiński, burmistrz Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna.

W jaki sposób władze Podkowy Leśnej zachęcały jej mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach? Jakie pomysły na zgromadzenie obywateli w lokalach wyborczych miały inne polskie miasta? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Justyna Grabarz
Data emisji: 15.10.2019
Godziny emisji: 6.41

kr/ml

Czytaj także

Wybory do Senatu. PKW podała rozkład mandatów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 22:00
Państwowa Komisja Wyborcza Poinformowała, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 48 miejsc w Senacie. Koalicja Obywatelska zdobyła 43 miejsca, Polskie Stronnictwo Ludowe 3, Sojusz Lewicy Demokratycznej 2. Polacy wybrali także 4 niezależnych senatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oficjalne wyniki wyborów do Sejmu. PiS z samodzielną większością

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 22:00
Z oficjalnych danych PKW wynika, że PiS w wyborach do Sejmu uzyskało 43,59 proc. głosów. Przekłada się to na 235 posłów i samodzielną większość. Na KO głosowało 27,4 proc. wyborców (134 mandaty), na SLD - 12,56 proc. (49 mandatów), PSL - 8,55 proc. (30 mandatów), a Konfederację - 6,81 proc. (11 mandatów). Frekwencja wyniosła 61,74 proc. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm i Senat. Przypominamy, jakie mają uprawnienia izby parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 10:46
Sejm i Senat to odpowiednio - niższa i wyższa izba polskiego parlamentu. W tej pierwszej samodzielną większość ma PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała niedzielne wybory, zdobywając 235 mandatów. Z kolei w Senacie minimalnie więcej miejsc zajmie opozycja, która ma 51 mandatów. 
rozwiń zwiń