Kiedy jest najlepszy moment na kupno choinki?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 06:30
Tradycja stawiania w domu choinki na święta Bożego Narodzenia przybyła do nas z Niemiec na początku XIX wieku. Dawniej Polacy wstrzymywali się z przystrojeniem drzewka do Wigilii lub dnia wcześniej. Dziś są mniej cierpliwi, o czym dobrze wiedzą sprzedawcy, którzy rozkładają swoje stoiska już na początku grudnia.
Audio
  • Choinka na Boże Narodzenie – jak kupować mądrze? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Checubus

Większość choinek, które widzimy na bazarach, ścina się dużo wcześniej i to niekoniecznie w Polsce. Kiedy i gdzie kupić drzewko, by szczęśliwie dotrwało do Bożego Narodzenia?

– Ludzie cenią fakt, że są to drzewka pochodzące albo z cięć pielęgnacyjnych, albo ze specjalnych plantacji. Cenią też to, że są sprzedawane tuż przed świętami. Kupując choinkę z Lasów Państwowych mamy gwarancję, że nie jest to drzewko, które przyjechało z np. Danii miesiąc przed świętami – mówi Krzysztof Trębski z Lasów Państwowych.

Czy istnieje jakaś alternatywa dla corocznego kupowania drzewka, które po świętach ląduje w piecu lub na wysypisku? Jak o nie dbać? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału: Kuba Witkowski
Data emisji: 11.12.2019
Godzina emisji: 6.22

kr/kw

Czytaj także

Cukierek czy psikus? A może po prostu święty spokój?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 06:45
– Rodzice dzieci świętujących Halloween myślą: "No, świetnie! Dzieci będą ganiać, mamy kilka godzin wolnego". Zastanawianie się nad tym, co one tam robią, czy nie zakłócają komuś spokoju, schodzi na dalszy plan – mówi dr Małgorzata Godlewska, psycholog z Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Poznaniu niepodległość ma słodki smak

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 07:20
– Staramy się być spadkobiercami tradycji. Przygotowaliśmy prawie 25 tys. rogali świętomarcińskich, które będziemy rozdawać – mówi zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej, ks. Łukasz Łukasik. Czy niedługo, dzięki stolicy Wielkopolski, dzień 11 listopada będzie kojarzył się nam z konkretnymi potrawami tak jak inne polskie święta?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Black Friday. Jak nie dać się oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 06:30
Ostatni piątek listopada to dzień, podczas którego wiele osób popada w zakupowy szał. Ogromne przeceny, wielkie okazje, jedyne w ciągu całego roku. Czy aby na pewno?
rozwiń zwiń