Moda na bezpieczeństwo (nie tylko) od święta

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 07:50
– Tylko nam się wydaje, że kiedy przekroczymy próg domu i zamkniemy drzwi od wewnątrz, nic nie ma prawa nam się stać. To my sami stwarzamy największe zagrożenie – mówi rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.
Audio
  • Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas świątecznych dni? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Aquarius Studio

"Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia" – te słowa często wypowiadamy i słyszymy niemal przez cały grudzień. Jednak spokój ten mogą nam zniszczyć różne niebezpieczeństwa, począwszy od pożaru, po wizytę włamywacza, podczas gdy my spędzamy czas na pasterce lub w domu rodziców.

– Wiemy, że Polacy wydają dużo pieniędzy na prezenty, ale być może warto, zamiast kolejnych skarpetek, kupić do domu gaśnicę albo czujniki dymu, które zapewnią nam ochronę rozprzestrzenieniem się ognia – zachęca Danuta Baprawska ze Stowarzyszenia "Dom Bezpieczny".

Jakie jeszcze proste działania pozwolą nam cieszyć bezpiecznymi świętami? Odpowiedź na to pytanie w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Ewa Dudzińska
Data emisji: 23.12.2019
Godzina emisji: 7.43

kr

Czytaj także

Skradziono laptop. Dane tysięcy studentów zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 07:50
Jednemu z pracowników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego skradziono laptop. Największą stratą nie był jednak sam sprzęt, lecz jego zawartość…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Black Friday. Jak nie dać się oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 06:30
Ostatni piątek listopada to dzień, podczas którego wiele osób popada w zakupowy szał. Ogromne przeceny, wielkie okazje, jedyne w ciągu całego roku. Czy aby na pewno?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy jest najlepszy moment na kupno choinki?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 06:30
Tradycja stawiania w domu choinki na święta Bożego Narodzenia przybyła do nas z Niemiec na początku XIX wieku. Dawniej Polacy wstrzymywali się z przystrojeniem drzewka do Wigilii lub dnia wcześniej. Dziś są mniej cierpliwi, o czym dobrze wiedzą sprzedawcy, którzy rozkładają swoje stoiska już na początku grudnia.
rozwiń zwiń