X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdigitalizować rodzinne wspomnienia – pierwszy taki punkt Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 06:30
18 stycznia w warszawskim Wawrze Fundacja na rzecz Wielkich Historii otworzy pierwszy Digipunkt – miejsce, w którym bezpłatnie będzie można zdigitalizować zdjęcia oraz filmy w analogowych formatach, listy, pamiętniki, a nawet książki.
Audio
  • Miejsce, które uchroni rodzinne pamiątki przed upływem czasu. To tu zaczyna się ich cyfrowe życie (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/H.studio

 – Badania dowodzą, że 42 proc. polskich rodzin brało udział w największych wydarzeniach XX wieku. Wynika z tego, że mamy 8 mln świadków historii. Liczymy na to, że chociaż część przejrzy swoje rodzinne archiwa i zwróci się do nas nie tylko po to, żeby je zdigitalizować, czyli zachować w postaci cyfrowej, ale też próbować odkryć, co to za historia – mówi Maciej Piwowarczuk, dyrektor programowy fundacji i współautor książki "Rozpoznani. Powstanie Warszawskie".

Zdjęcie ilustracyjne  Foto: ddisq Zdjęcie ilustracyjne Foto: ddisq

W Digipunkcie będzie uzyskać w wersji cyfrowej: 

  • nagrania filmowe na taśmach 8 mm, super 8 mm, VHS, DV, DCAM, DVD;
  • nagrania dźwiękowe - płyty gramofonowe, taśmy magnetofonowe, CD;
  • przezrocza, negatywy;
  • zdjęcia, listy, dokumenty, pamiętniki, gazety, wycinki, książki.

Chętni mogą przynosić także filmy czy zdjęcia upamiętniające zdarzenia niekoniecznie mające bliski związek z historią Polski – Nie chodzi o to, żeby przynoszono nam zdjęcia z audiencji u Jana Pawła II czy z Powstania Warszawskiego. Chodzi raczej o fotografie, które identyfikują ich historię, która często przeplata się z tym, co działo się w XX wieku – podkreśla twórca projektu.

Wawerskie Centrum Historii Murowanka przy Płowieckiej 77 w Warszawie  Foto: Google Maps Wawerskie Centrum Historii Murowanka przy Płowieckiej 77 w Warszawie Foto: Google Maps

Digipunkt zostanie otwarty w Wawerskim Centrum Historii Murowanka przy ul. Płowieckiej 77 – budynku pierwszej szkoły elementarnej na tym terenie, powstałym w 1903 roku. Fundacja na rzecz Wielkich Historii zaprasza warszawiaków i nie tylko w dniach 18 i 19 stycznia, w godz. 12-18, a następnie w każdy czwartek od godz. 14.00 do godz. 20.00.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Wojciech Mann 
Autor materiału: Kuba Witkowski
Data emisji: 17.01.2020
Godzina emisji: 6.22

kr/gs

Czytaj także

"Solarny piekarnik" Billa Gatesa wyprze paliwa kopalne?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 06:50
– W wielu gałęziach przemysłu energia słoneczna może wkrótce zastąpić paliwa kopalne – mówi Bill Gross, jeden z założycieli firmy Heliogen, która, wspierana przez Billa Gatesa, wynalazła nowy rodzaj solarnego pieca wykorzystującego energię solarną i… sztuczną inteligencję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy maszyny stają się… ludzkie?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 08:00
Studenci z Pensylwanii postanowili przeprowadzić pewien eksperyment: zagrali w grę komputerową z robotem. Celem badania było sprawdzenie, na ile człowiek da się wyprowadzić z równowagi, gdy maszyna odnosi się do nas w sposób nieprzyjemny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wciąż potrzebujemy kalendarzy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 06:45
Książkowy, kieszonkowy, ścienny – kalendarze występują w wielu formach. Mimo postępującego rozwoju technologii, są nieustannie bardzo popularne.
rozwiń zwiń