Jak koronawirus zmienia codzienne życie na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 07:00
Z powodu koronawirusa w Polsce zamykane są uczelnie, przedszkola i szkoły, pracownicy odsyłani są do pracy z domu, odwoływane są imprezy masowe. Sytuacja zmusza nas do zmiany przyzwyczajeń i codziennych zachowań. Jak wygląda to na świecie?
Audio
  • Jak świat radzi sobie z koronawirusem? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Epidemia koronawirusa we Włoszech
Epidemia koronawirusa we WłoszechFoto: Shutterstock.com/praszkiewicz

– Włosi, jako pierwsi w Europie, zaczęli wdrażać możliwość prowadzenia lekcji online. Uczniowie odrabiają i przesyłają prace domowe i, co ważne, opanowują materiał. Klienci włoskich aptek nie są wpuszczani do środka. Leki podawane są im przez okienka w drzwiach placówek. Papież Franciszek w ostatnią niedzielę odmawiał modlitwę Anioł Pański nie z okna, ale w formie transmisji w internecie –mówi Ernest Zozuń.

W Hiszpanii, podobnie jak w Polsce, zamknięte są szkoły, uczelnie i przedszkola. Podobna sytuacja panuje w niektórych rejonach Francji, a w tych placówkach oświatowych, które działają, prowadzone są lekcje prawidłowego mycia rąk, w których bierze udział tamtejszy Minister zdrowia Oliver Veran, jednocześnie przypominając, że "mycie rąk to najprostszy sposób na walkę z koronawirusem i w ten sposób możemy przerwać mechanizm rozprzestrzeniania się choroby".

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału: Ernest Zozuń
Data emisji: 12.03.2020
Godzina emisji: 6.40

ml

Czytaj także

Tłusty czwartek w wersji light. Zobacz przepis na zdrowe pieczone fit pączki bez masła i cukru

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 10:54
Wiele osób nie wyobraża sobie tłustego czwartku bez smacznego i solidnego pączka. I choć tłumaczymy sobie, że to wyjątkowy dzień w roku, a nasze łakomstwo jest usprawiedliwione, niektórzy z nas nie mogą pozwolić sobie na tłuste przysmaki. Rozwiązaniem są zdrowe pieczone pączki, które możemy przygotować sami i jeść bez wyrzutów sumienia!
rozwiń zwiń