Jak radzą sobie sportowcy w obliczu pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:43
W wyniku pandemii koronawirusa odwoływane są kolejne wydarzenia sportowe. Kibice na pewien czas musza odpocząć od swoich ulubionych dyscyplin, jednak sportowcy na przerwę w treningach pozwolić sobie nie mogą. W jaki sposób podtrzymać formę w takiej sytuacji?
Audio
  • Jak trenować w domu, by zachować wysoką formę? (Zapraszamy do trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Sebastian Gauert

rocky 1200 f.jpg
#zostanwdomu i zobacz np. na Netflix sportowy film

To w historii sportu sprawa bez precedensu. Imprezy sportowe były w przeszłości odwoływane, ale nigdy na taką skalę. Świat sportu zamarł, a sportowcy pozostają w domach. 

– Jeżeli ktoś martwi się, że straci trochę wytrzymałości, kondycję, może, na przykład, porobić kilka powtórzeń przysiadów izometrycznych. Takie ćwiczenia wykorzystują sportowcy na całym świecie, jako zamiennik treningu kardiologicznego i aerobowego – mówi dr Adam Pabiś, audiolog i neurobiolog.

Jak radzą sobie zawodowcy?

W mediach społecznościowych roi się od filmów, w których sportowcy z całego świata pokazują jak zadbać o swoją formę, jednocześnie stosując się do inicjatywy #zostanwdomu. Nagraniami ze swoich treningów podzielił się z internautami między innymi Robert Lewandowski.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Online training with @fcbayern 😀 We're not giving up and we're happy to be together💪 #team #homeoffice

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Najpewniej będziemy się wciąż dowiadywać o zmianach w sportowym kalendarzu. Tymczasem, zostańmy w domach i kontynuujmy tam treningów. Sportowcom natomiast, życzymy wytrwałości, bo wielki sport w końcu powróci.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału: Mateusz Fusiarz
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 6.28

ml

Czytaj także

PKO BP Ekstraklasa: piłkarze Śląska Wrocław idą klubowi na rękę. Większość wynagrodzeń zamrożona

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 22:10
Piłkarze występującego w Ekstraklasie Śląska Wrocław porozumieli się z władzami klubu w sprawie zamrożenia większości wynagrodzeń ze względu na przerwę w rozgrywkach spowodowaną pandemią koronawirusa. Na czas zawieszenia ligi zawodnicy będą otrzymywać od 15 do 30 procent wynagrodzenia zapisanego w kontraktach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie pozwolę ci się zamknąć". Krajowa Izba Gospodarcza dla małego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 06:47
Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa w pierwszej kolejności uderzył w rolników, fryzjerów, monterów, właścicieli sklepów i innych małych przedsiębiorców, którym grozi redukcja etatów i zamknięcie zakładów.
rozwiń zwiń