Dzień Dziecka w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 09:50
Jak bardzo dzieci potrafią rozbroić swoją szczerością? Które słowa trzeba koniecznie poznać, zanim wybierzemy się na plac zabaw? Co to awantura? Odpowiedzi na te pytania możemy poznać, spędzając Dzień Dziecka z Programem 3 Polskiego Radia!
Audio
  • Marcin Pośpiech pyta dzieci o ulubione lekcje (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • "Dziękuję", "proszę" i "przepraszam", czyli tzw. magiczne słowa (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Co oznacza słowo "awantura"? Dzieci wiedzą lepiej (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Yuganov Konstantin

W Polsce Dzień Dziecka obchodzimy już od 1929 roku. W dniu 22 września dzieci uczestniczyły w mszy, a po niej udawały się na uroczyste akademie oraz brały udział w wycieczkach i zabawach. Od 1950 roku święto to zaczęło przypadać na dzień 1 czerwca, a dwa lata później stało się świętem stałym. W 1994 roku w Warszawie został utworzony Sejm Dzieci i Młodzieży, który obraduje przez jeden dzień w roku, właśnie 1 czerwca. 

Dzieci świętują swój dzień zarówno w szkołach, gdzie odbywają się różne zabawy i rozgrywki międzyklasowe, jak i w domach, razem ze swoimi rodzicami. Dzień Dziecka celebrujemy także w radiowej Trójce, gdzie przez cały poniedziałek możemy słuchać krótkich materiałów reporterskich i życzeń składanych najmłodszym przez Słuchaczy. W ramach Dnia Dziecka w Trójce wyemitujemy także reportaż "Dom supermana Mikołaja", przygotowany przez Ewelinę Kosałkę-Passię oraz koncert grupy Perfect, który w 2001 roku wystąpił dla młodzieży z domów dziecka.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi:
 Marcin Łukawski
Data emisji: 01.06.2020
Godziny emisji: 8.53, 9.21, 9.46

kr

Czytaj także

Jak respektujemy prawa dziecka na co dzień?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 03:00
– Konwencja ta jest dla nas drogowskazem, wskazującym kierunek działań naszej organizacji. W trakcie takich rocznic nie ograniczamy się do celebrowania, ale też staramy się wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość i zastanowić się, co możemy robić jako społeczeństwo, żeby prawa dziecka były respektowane – mówi Ewa Falkowska z UNICEF Polska w 30 rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ międzynarodowej Konwencji o prawach dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Codzienność dzieci, które widzą świat inaczej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 10:00
Ma długą brodę, ubiera się w kolorowe szaty i w pewnym sensie jest św. Mikołajem, ponieważ każdego dnia przynosi dzieciom najpiękniejsze prezenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowa podróż przez Pustynię Gobi

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 10:00
Jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie i bez wsparcia z zewnątrz mongolską część Pustyni Gobi.
rozwiń zwiń