Urlop razem czy osobno?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 12:30
- Są pary, które jadą w jedno miejsce, ale starają się nie widzieć siebie przez dłuższy czas. Dla par z krótkim stażem spędzanie czasu razem też wcale nie musi być przyjemnością. Bywa, że lubimy różne rzeczy: niektórzy morze, inni góry - mówi Aneta Bartnicka-Michalska, psycholog z SWPS.
Audio
  • Wakacje - razem czy osobno? - propozycje w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki"
  • Jak zaplanować urlop marzeń? - kilka praktycznych porad
Kooperatywa - nowa moda?
Kooperatywa - nowa moda?Foto: Glow Images/East News

Psycholog przekonuje, że są związki, które z czasem oddalają się od siebie, ale wszystko zależy od tego, jak często para jest faktycznie ze sobą. - W dzisiejszych czasach pary nieraz widzą się rano, potem późno wieczorem i tyle, więc wypoczynek razem może zbliżyć, ludzie mogą się poznać - opowiada Aneta Bartnicka-Michalska. Ekspert zastrzega, że coraz częściej wiele osób preferuje wypoczywanie w innym towarzystwie. Nie jest to wypoczynek samotny, ale np. w gronie przyjaciółek, czy kolegów.

- Panie wybierają SPA, ale równie często chcą odkrywać świat, zwiedzać nowe miejsca - opowiada Anna Czerwińska z portalu turystycznego dla kobiet Wakacje Na Obcasach. Tomasz Wieczorek z biura podróży wędkarskich przekonuje, że w męskich wyprawach na ryby chodzi przede wszystkim o wędkowanie, a niekoniecznie o oderwanie od żony, raczej od pracy i codzienności.

Jak zorganizować wakacyjny wyjazd w parze, czy solo i zaplanować wszystko tak, by synchronizować urlopy, żeby dziecko miało opiekę, a rodzice odpowiednio wypoczęli? O kilku kluczowych sprawach, o których warto pamiętać, opowiada dr Zdzisław Piątkowski z warszawskiej Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Zapraszamy do wysłuchania rad eksperta o optymalnym planowaniu urlopu marzeń.

Logistycznym podejściem do wakacji zajęła się Magdalena Karczewska.

"Zapraszamy do Trójki - ranek" od poniedziałku do soboty od godziny 6 do 9. Zapraszamy!

(ed)

Czytaj także

Wakacyjna miłość – głupia czy wspaniała?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 09:30
Wakacje to czas wypoczynku, ale także czas niezapomnianych przeżyć… Jednym z nich jest wakacyjna miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz odpocząć? Weź 3 tygodnie urlopu!

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 18:14
- Dopiero trzeci tydzień urlopu służy wypoczynkowi. To czas relaksu, kiedy rzeczywiście jesteśmy w stanie docenić, jak to fajnie jest na wakacjach, nic nie musieć, nic nie robić – mówi coach Agnieszka Staroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjna paczka - bogactwo czy kłopot?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 13:24
- Wyjazd w grupie nie oznacza, że wszyscy mają takie same upodobania i możliwości finansowe. Lepiej więc przed wyjazdem ustalić pewne zasady - uważa trenerka biznesu Agnieszka Staroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcą pozwać serwis meteo za "złą pogodę"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 20:16
Hotelarze i restauratorzy z belgijskiego kurortu nadmorskiego Knokke-Heist szukają możliwości podjęcia kroków prawnych przeciwko serwisowi Meteo Belgique.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje 2012: Polacy zostają u siebie w kraju

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 07:41
W tym roku co czwarty Polak spędzi urlop w domu, a ci z nas którzy wyjadą, ale zostają w Polsce, wybierają Bałtyk.
rozwiń zwiń