Na lekcji WF-u ćwiczyć każdy może... ale większość nie daje rady

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 09:50
Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie często ulegają kontuzjom. Tak jak na lekcji matematyki zrobienie krzywdy koledze raczej nie zdarzy się przypadkowo, tak na WF-ie zupełnie niechcący może zdarzyć się wszystko.
Audio
  • Na lekcji WF-u ćwiczyć każdy może.. ale większość nie daje rady
Na lekcji WF-u ćwiczyć każdy może... ale większość nie daje rady
Foto: PAP/Lech Muszyński

Na lekcjach WF-u najczęściej łamane są nogi i ręce, wybijane palce rzadko dochodzi do zerwania więzadeł. Wszystkie kontuzje wynikają najczęściej z braku kondycji.

- Ogólnie mówiąc wszelkie kontuzje to nieprzygotowanie organizmów do uprawiania sportu - z żalem stwierdza Zenon Ptaszyński, nauczyciel WF z warszawskiego liceum im. Jana Kochanowskiego. - Żadna rozgrzewka przed lekcją nie jest w stanie przygotować ucznia do wysiłku - dodaje Zenon Ptaszyński.

Zdaniem nauczyciela WF są to konsekwencje XXI wieku. - Kiedyś po szkole chodziło się na boisko pod blok, grało się w piłkę czy kosza, a teraz młodzi ludzie pierwsze swoje kroki po przyjściu do domu kierują w stronę komputera - podkreśla Mirosław Zima XVII LO w Warszawie.

Młodzi ludzie podczas zajęć wychowania fizycznego często wpadają na oryginalne pomysły. Na jakie? Sprawdź w materiale dźwiękowym!

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Zobacz więcej na temat: SPORT Trójka wychowanie

Czytaj także

Nie łapiemy "o co kaman" w korporacyjnym żargonie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 11:30
Współcześni pracownicy robią projekty, mają targety do zrealizowania, a wszystko to ma ważny aspekt w ich karierze. Nowomowa korporacyjna staje się powoli nieznośna, a wiele osób ma coraz większy problem z rozgryzieniem korporacyjnego żargonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto pomóc starszakowi, gdy na świat przychodzi rodzeństwo

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 08:50
Narodziny rodzeństwa to duża zmiana, a co za tym idzie także stres. Problem pojawia się już w momencie, kiedy na czas porodu pierworodnego trzeba z kimś zostawić.
rozwiń zwiń