X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezapomniany koncert Maanamu: duet Kory i Marka Niedźwieckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 11:00
- Koncert był genialny mimo tego, że Kora była przeziębiona. Żartowaliśmy, że zaśpiewam z nią w duecie. Przed "Luciolą" wywołała mnie na scenę i już nie było wyjścia… - opowiada Marek Niedźwiecki, wspominając koncert Maanamu z okazji 40-lecia Trójki.
Audio
  • Niezapomniany koncert Maanamu: Kora w duecie z Markiem Niedźwieckim (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Kora podczas koncertu Maanamu w Karlsruhe w 1985 roku
Kora podczas koncertu Maanamu w Karlsruhe w 1985 rokuFoto: Herrzipp/Wikipedia/CC

Maanam koncertował w Trójce 6 razy. Historia zespołu silnie związana jest z Listą Przebojów Programu Trzeciego, na której od samego początku utwory Maanamu znajdowały się na podium. – W pierwszym notowaniu na drugim miejscu uplasowała się piosenka "O! Nie rób tyle hałasu".  Maanam był w swoim najlepszym okresie,  to było coś niewiarygodnego. Płyty, które się ukazywały wypełnione były przebojami. Wylansowaliśmy kilka piosenek z płyty "O!", które weszły do  historii muzyki – mówi Marek Niedźwiecki.

Jak dodaje dziennikarz sukcesy zespołów takich jak Perfect, Republika, Maanam czy Lady Pank na Liście Przebojów Programu Trzeciego owocowały koncertami tych grup w Trójce.

25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej

Cyklu poświęconego 25-leciu koncertów w Trójce można słuchać codziennie od 8 października do 8 listopada o godzinie 7.40. Michał Margański przypomina w nim historię Trójkowej sceny muzycznej – początki emitowania koncertów, atmosferę panującą w studiu, czasy, kiedy przemysł muzyczny jeszcze raczkował. Autor próbuje wytłumaczyć, skąd bierze się magia Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, z którego transmitowane są koncerty, a także opowie o najważniejszych osobach organizujących te wydarzenia – nie zawsze pierwszoplanowych. Każdy odcinek ilustruje fragment przypominanego koncertu, wybranym spośród 900 występów, zrealizowanych w ciągu 25 lat.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Jubileusz Trójki uświetnią także występy trzech wybitnych postaci sceny muzycznej: Jaromíra Nohavicy, Randy Crawford oraz Matta Duska.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

W każdej audycji do wygrania będą zaproszenia na koncert Randy Crawford, organizowany wspólnie przez Trójkę i Gdynia Ladies’ Jazz Festival, kóry odbędzie się 8 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej. Bilety na ten koncert są już w sprzedaży.

Czytaj także

Marek Jackowski o impulsie do stworzenia Maanamu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 14:29
– W tamtych czasach Londyn wrzał, gazety krzyczały tytułami: "punk", "punk rock", "Sex Pistols", "The Clash". To był duży impuls, żeby zrobić coś na polskim gruncie – mówił Marek Jackowski w audycji "Historia Pewnej Płyty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kora o Marku Jackowskim: cały czas widzę jego twarz

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 20:11
- Mnie się zawsze wydawało, że Marek będzie bardzo, bardzo długo żył, bo był optymistą, dobrym człowiekiem. Na wszystko umiał spojrzeć w taki filozoficzny, ale jednocześnie życiowy sposób - mówiła Kora o zmarłym założycielu Maanamu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jackowski: na tej płycie nie można nic zmienić

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 11:36
Tak o płycie "Maanam" mówił Marek Jackowski, założyciel i wieloletni lider grupy. Muzyk zmarł w sobotę 18 maja. Tego dnia w Trójce przypomnieliśmy pierwszą część "Historii Pewnej Płyty" opowiadającej o debiutanckiej płycie zespołu. W drugiej części opowieść o tym, jak ów dziś legendarny album był odbierany przez publiczność.
rozwiń zwiń