W sobotę czas na wygraną ze Szwajcarią

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 17:35
Szwajcarscy piłkarze doceniają Polaków - swoich rywali w sobotnim meczu 1/8 finału mistrzostw Europy - ale też nie uważają, by sami stali na straconej pozycji. - Szanujemy ich, ale się ich nie boimy - podkreślali zgodnie.
Audio
  • W sobotę czas na zwycięstwo ze Szwajcarią (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Kuba Błaszczykowski po meczu z Ukrainą
Kuba Błaszczykowski po meczu z UkrainąFoto: EPA/OLIVER WEIKEN

- Może Polacy nie mają w składzie tak wielkich nazwisk jak Niemcy. Ale już choćby w naszym towarzyskim meczu w listopadzie 2014 roku, które zakończyło się wynikiem 2:2, udowodnili, jak bardzo są mocni. Robert Lewandowski jest ich największą gwiazdą, ale inni zawodnicy grają w klubach z najlepszych europejskich lig. Szanujemy ich, ale się ich nie boimy - zapewnił cytowany na stronie UEFA obrońca Fabian Schaer. 

Na znaczenie Lewandowskiego zwrócił uwagę także Yann Sommer. Bramkarz Helwetów jednak także zaznaczył, że gra biało-czerwonych nie jest uzależniona jedynie od postawy napastnika Bayernu Monachium.

Mający bazę treningową w Montpellier Szwajcarzy rywalizację grupową zakończyli w niedzielę i mają o dwa dni więcej na odpoczynek przed spotkaniem 1/8 finału w porównaniu z podopiecznymi Adama Nawałki, którzy ostatni mecz pierwszej fazy turnieju rozegrali we wtorek. Mecz Polska - Szwajcaria odbędzie się w sobotę o godz. 15 w St. Etienne.

Jak po meczu z Ukrainą i przed spotkaniem ze Szwajcarami czują się Polacy. Zapraszamy do wysłuchania relacji naszych specjalnych wysłanników na EURO 2016.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Robert Kantereit
Autorzy: Michał GąsiorowskiAdam Malecki
Data emisji: 22.06.2016
Godzina emisji: 16.39

IAR/mp


Czytaj także

Paryż: wczoraj świętowali Francuzi, czy dziś będą Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 15:35
W Paryżu gorąca atmosfera po zwycięstwie Francji z Albanią. Polscy piłkarze, którzy są w mieście nad Sekwaną, przygotowują się do spotkania z Niemcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina przed meczem z Polską

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 13:14
Jaka atmosfera panuje w zespole Ukraińców? Czy nasi wschodni sąsiedzi zagrają w składzie gwiazdorskim, czy na boisku pojawią się raczej zawodnicy rezerwowi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2016: Russell Crowe a sprawa polska

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 13:55
Polska drużyna awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Zawodnicy naszej reprezentacji mówią, z czego są zadowoleni i co jeszcze mają do poprawienia.
rozwiń zwiń