X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy boimy się lekarzy?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 20:20
NFZ apeluje do pacjentów, aby pamiętali o odwoływaniu wizyt u lekarzy.
Audio
  • Czemu nie odwołujemy wizyt u lekarza? (Zapraszamy do Trójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/GagliardiImages

Coraz więcej oczekujących na wizyty w placówkach medycznych nie odwołuje ich. Przyczyny niestawiania się u lekarzy są różne, ale efekt jest jeden: kolejki do gabinetów nieustannie się wydłużają. - W 2017 roku już ponad 13 tysięcy ludzi nie pojawiło się na zaplanowanej wcześniej operacji i nie uprzedziło placówki - mówi Małgorzata Doros, rzecznik NFZ.

Najwięcej pacjentów, którzy nie zgłaszają, że nie pojawią się na zaplanowanej wizycie jest w oddziałach, gdzie czas oczekiwania jest długi. Prywatne placówki medyczne również borykają się z tym problemem, mimo, że umożliwiają kontakt przez telefon, sms czy portale internetowe.

Czemu po zapisaniu się na wizytę wielu pacjentów nie pojawia się na nich? Jak oni sami argumentują taką sytuację? Odpowiedzi na te pytania można znależć w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autorka materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 18.07.2017
Godzina emisji: 16.22

Czytaj także

Personel największym bólem polskiej służby zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 17:06
- Mamy najmniej wykwalifikowanego personelu medycznego w Unii Europejskiej, w tym lekarzy i pielęgniarek. Nasza sytuacja ulega znacznemu pogorszeniu i musimy mieć świadomość, że ten proces będzie narastał - podkreśla ekspert ds. zdrowia dr Jerzy Gryglewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paracetamol może powodować ostre zatrucia. Kiedy jest toksyczny?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 20:00
W warszawskim szpitalu Praskim w ubiegłym roku leczono 49 osób, które zatruły się paracetamolem. U 16 osób doszło do uszkodzenia wątroby. W USA blisko połowa przypadków ostrej niewydolności wątroby jest wynikiem zatrucia lub przewlekłego stosowania właśnie tej substancji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedzenie, które ratuje życie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 15:00
- Wciaż jemy, a w naszej diecie brakuje błonnika, za mało jest wapnia, witamin i substancji niszczących wolne rodniki, a to zwiększa ryzyko raka - mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń