X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święta bez Granic 2017. Druga licytacja zakończona!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 19:00
Słuchacze Trójki po raz kolejny pokazali, że są ludźmi o wielkich sercach. W ramach drugiej licytacji "Święta bez Granic" wsparli Fundację Świętego Mikołaja kwotą prawie 200 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Aleppo.
Audio
  • Podsumowanie drugiej licytacji przeprowadzonej w ramach akcji "Święta bez Granic" (Serwis informacyjny Trójki)
  • "Moje partytury są częścią mnie". Jerzy Maksymiuk o przekazanej na aukcję partyturze i batucie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Piotr Metz o muzycznym zestawie od grupy Deep Purple (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Ryszard Piotrowski opowiada o rzeźbie leżącej kobiety (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Marek Wałkuski opowiada o magicznej koszulce Marcina Gortata (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Katarzyna Lubnauer o książce i koralach przekazanych na licytację (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o darach przekazanych w ramach Trójkowej akcji (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Kajetan Kajetanowicz o jeździe, której nie da się opisać słowami… (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Paulina Kozion o bolesnej rzeczywistości syryjskich dzieci (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas drugiej licytacji
Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas drugiej licytacjiFoto: Polskie Radio

Radiowa Trójka już od 25 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku akcja, organizowana przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, odbywa się pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

– Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia. Za zebrane środki Fundacja opłaci potrzebującym dzieciom czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

<<<Święta Bez Granic 2017 - wszystko o akcji>>>


Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas drugiej licytacji (8 grudnia 2017), którą poprowadził Kuba Strzyczkowski:

PARTYTURA I BATUTA Z AUTOGRAFEM OD JERZEGO MAKSYMIUKA są własnością Pana Tomasza, który wsparł Trójkową akcję kwotą 15 000 zł.


Światowej sławy dyrygent przeznaczył na licytację w Trójce bardzo osobisty, a jednocześnie niezwykle "zawodowy" zestaw. W jego skład wchodzą:

- batuta, z korkową rączką, na której Maestro złożył autograf;
- partytura "Wielkiej symfonii w g-moll" Mozarta (wersja druga z klarnetami), również z własnoręcznym podpisem i adnotacją Jerzego Maksymiuka na okładce, informującą, iż jest to "egzemplarz główny, z którego dyryguję na koncertach". Na kolejnych stronach partytury są odręczne notatki, a sam zapis nutowy ma niemal zabytkowy charakter, bo pochodzi z 1958 roku.
- płyta "The Best Of Paderewski" z autografem Jerzego Maksymiuka (to płyta, na której można usłyszeć Piotra Palecznego, grającego na fortepianie oraz Orkiestrę Sinfonia Varsovia pod batutą naszego bohatera).

Jerzy Maksymiuk urodził się w Grodnie w 1936 roku. Studia muzyczne ukończył z trzema dyplomami: z pianistyki, kompozycji i dyrygentury. W 1972 roku założył Polską Orkiestrę Kameralną, która koncertowała pod batutą Maksymiuka w najbardziej prestiżowych salach (Carnegie Hall, London Proms, Wiener Ferein). Wielu krytyków uznało ją za jedną z najlepszych orkiestr na świecie. Był dyrygentem Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (koncerty w Europie i Stanach Zjednoczonych), kierował też BBC Scottish Symphony Orchestra i współpracował z English National Opera (premierowe przedstawienia "Don Giovanni" i "Zemsta nietoperza"). Prowadził tak znane orkiestry, jak London Symphony Orchestra, London Philharmonic Orchestra, Philharmonia Orchestra, Orchestre National de France, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra. Nagrał ok. 100 płyt. Wiele z nich zdobyło prestiżowe nagrody. Jerzy Maksymiuk jest również kompozytorem (muzyka symfoniczna, kompozycje kameralne, balet, pieśni, muzyka filmowa). Ma wiele odznaczeń, m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Medal "Gloria Artis". Polskie Radio uhonorowało go Brylantową Batutą.


. JAZDĘ Z KAJETANEM KAJETANOWICZEM wylicytowała Pani Sylwia za 34 000 zł.

Popularny "Kajto" trzy razy z rzędu zdobywał rajdowe Mistrzostwo Europy (2015, 2016, 2017). Dokonał tego jako pierwszy zawodnik w 65-letniej historii cyklu. Na liście sukcesów ma także dwa zwycięstwa w legendarnym Rajdzie Akropolu, 4 tytuły Rajdowego Mistrza Polski i tyle samo wygranych w Rajdzie Barbórka.

Na licytacji w Trójce do wygrania jazda z mistrzem na prawym fotelu w samochodzie rajdowym. Co czeka osobę, która zwycięży w licytacji? – Nie jestem w stanie opisać tego słowami – odpowiada z uśmiechem na twarzy Kajetan Kajetanowicz. I dodaje, że trasa będzie profesjonalnie zabezpieczona. Wszystko będzie na swoim miejscu – kombinezon, kask, klatka bezpieczeństwa w samochodzie i… ryk silnika.

Trasa "przejażdżki", ze startem i metą, nie będzie się różniła od odcinka specjalnego podczas prawdziwego rajdu. – Pedał gazu wciskany jak najgłębiej, hamowanie jak najpóźniej – wyjaśnia tajniki jazdy podczas prawdziwego testu przedrajdowego, w którym Zwycięzca bądź Zwyciężczyni licytacji weźmie udział. Polecamy. Na pewno będzie szybko!


(materiały prasowe) (materiały prasowe)


KOSZULKA Z PODPISAMI MARCINA GORTATA I JEGO KOLEGÓW Z DRUŻYNY WASHINGTON WIZARDS trafiła do Pana Grzegorza, który wycenił ją na 26 333 zł.

214 centymetrów wzrostu, numer 13 na koszulce. Marcin Gortat – nasz człowiek w NBA. Obecnie gra w drużynie Washington Wizards. Wcześniej występował w Phoenix Suns i Orlando Magic. Z tym ostatnim klubem zdobył wicemistrzostwo NBA. Jest trzecim Polakiem, który trafił do najlepszej koszykarskiej ligi świata i pierwszym, który zagrał w wielkim finale.

Marcin Gortat angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy dla dzieci, tym razem wspiera akcję ŚWIĘTA BEZ GRANIC. Na licytację w Trójce przekazał koszulkę obecnego klubu z podpisami swoim i kolegów (w klubie grają m.in. Bradley Beal, John Wall i Otto Porter Jr.). Według korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie, Marka Wałkuskiego, koszulka Marcina Gortata ma niezwykłe właściwości. Marek Wałkuski udowodnił to w eksperymencie, który sam przeprowadził…


(archiwum prywatne) (fot. Marek Wałkuski)


RZEŹBĘ RYSZARDA PIOTROWSKIEGO wylicytował Pan Roland za 15 333 zł.

Nieduża rzeźba w brązie, przedstawiająca leżącą kobietę, na postumencie mahoniowym. Będzie pasowała zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza. Autor – znany rzeźbiarz Ryszard Piotrowski – jest miłośnikiem klasycznie pojmowanego piękna i to w jego pracy widać. Ceni twórców francuskich  Auguste'a Rodina i Camille Claudel.

Ryszard Piotrowski urodził się w Warszawie. Studiował na Wydziale Rzeźby stołecznej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie otrzymał dyplom z wyróżnieniem (1976 r.). Brał udział w Biennale Dantesco w Rawennie. Miał wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Artysta stale współpracuje z galeriami w Warszawie, Krakowie, Paryżu, Eindhoven, Arnhem i Berlinie. Brał udział w plenerach i spotkaniach artystycznych w Toranto (Włochy), w Volgré (Francja) i Edynburgu (Szkocja). Tworzy rzeźbę kameralną, małe formy, biżuterię oraz rysunki. Pracuje przede wszystkim w marmurze, srebrze, ceramice, drewnie. Tematem prac jest akt w klasycznym tego słowa znaczeniu. Fascynuje go ciało ludzkie.


. 

ZESTAW OD DEEP PURPLE - PAŁECZKI PERKUSYJNE, KOSTKA DO GITARY ORAZ LISTA UTWORÓW Z KONCERTU W LONDYNIE PODPISANA PRZEZ CZŁONÓW ZESPOŁU DEEP PURPLE - trafił do Pana Kamila, który zaoferował za niego 10 000 zł.

Słuchaczom Trójki grupy Deep Purple przedstawiać nie trzeba. To jeden z najbardziej cenionych przez nich zespołów rockowych w historii. By się o tym przekonać, wystarczy posłuchać corocznego Topu Wszech Czasów – w 2017 roku ponadczasowy utwór Deep Purple "Child In Time" dotarł do 7. miejsca notowania. To kompozycja z albumu wydanego 47 lat temu, ale zespół jest w doskonałej formie do dziś. Nagrywa nowe płyty (ostatnia z tego roku zatytułowana "Infinite") i koncertuje. Specjalny zestaw właśnie "koncertowy" prezentujemy na licytacji w Trójce. W skład kompletu wchodzą: kostka do gitary z autografem basisty Rogera Glovera, oprawiona lista utworów, podpisana m.in. przez gitarzystę zespołu Steve'a Morse'a oraz pałeczki perkusyjne z autografem Iana Paice'a – a wszystko z koncertu w Londynie, który odbył się 16 listopada tego roku. Co istotne, tymi pałeczkami Ian Paice posługiwał się podczas nagrania płyty koncertowej, która swoją premierę będzie miała w 2018 roku!   

. 

Naszą akcję wparli także politycy - Katarzyna Lubnauer z .Nowoczesnej i Władysław Kosiniak Kamysz z PSL.

Przewodnicząca .Nowoczesnej przekazała na Trójkową licytację KORALE i KSIĄŻKĘ "OFIARY LOSU. INNA HISTORIA POLSKI" KRZYSZTOFA ISZKOWSKIEGO z autografem Robert Biedronia i swoim. Zestaw ten stał się własnością Pani Danuty, która przekazała na konto naszej akcji 5 500 zł.

KOSZULKĘ Z WIZERUNKIEM WINCENTEGO WITOSA I GRAFIKĘ KRYSTYNY SOJKI przekazał na licytację prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz. Przedmioty te wylicytowała Pani Ewa za 3 100 zł.

Dodatkowo dzięki wysyłanym przez Państwa wiadomościom SMS o treści "Pomoc" pod numer 7545 (koszt 5 zł plus VAT) zebraliśmy podczas drugiej licytacji prawie 58 000 zł. Dziękujemy!

(fot. Paweł Kurek/PR)

Czytaj także

Święta bez Granic 2017. Pierwsza licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 19:10
Prawie 150 tysięcy złotych przyniosła pierwsza tegoroczna licytacja w ramach akcji "Święta bez Granic". Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która pomaga dzieciom w zrujnowanej wojną Syrii.
rozwiń zwiń