X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie będzie radio przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 18:00
Radio – doskonale je znamy. W niemal niezmiennej formie istnieje od dziesięcioleci. Jak jednak może się ono zmienić w przyszlości?
Audio
  • Jaka przyszłość czeka radio? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Andrey Suslov/Shutterstock.com

– Muzyka w przestrzeni, wokół mnie, taka, która mnie otacza – między innymi takiej przyszłości radia życzyliby sobie słuchacze pytani przez Tomasza Jeleńskiego.

Radio, to z przeszłości, obecnie i to w przyszłości, musi mieć kilka elementów: odbiornik i głośnik. – Odbiornikiem mogłaby być cała głowa, a dźwięk słyszelibyśmy jak w rozszerzonej rzeczywistości, wszędzie wokół nas, dzięki wszczepionemu na błonie bębenkowej ucha, drobnemu elementowi piezoelektrycznemu  – mówią Cezary Szmidke z Centrum Nauki Kopernik i Bogdan Janus z Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź.

Jaka przyszłość czeka odbiorniki, a co nowego będą miały do zaoferowania stacje radiowe? Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Jeleński
Data emisji: 13.02.2018
Godziny emisji: 16.20

ml

Czytaj także

Sztuczna inteligencja. Krok ku naszej zagładzie?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 10:30
Światowe autorytety w dziedzinie robotyki apelują do Organizacji Narodów Zjednoczonych, by zaprzestać prac nad rozwojem tzw. autonomicznej broni opartej na sztucznej inteligencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smartfon z diamentowym ekranem?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 10:43
Producenci telefonów są właśnie na etapie testów diamentowego ekranu. Ma on być odporny na zadrapania i pęknięcia. Czy w końcu rozwiąże się największy problem smartfonów? 
rozwiń zwiń