Czy Polacy dobrze mówią po polsku?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 17:59
Mówi się, że język polski jest jednym z najtrudniejszych do nauczenia. Wielu obcokrajowców ma z nim spory problem. Jednak nam również zdarza się błędnie wypowiadać w ojczystym języku. 
Audio
  • Jak radzimy sobie z ojczystym językiem? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)

radio_1200.jpg
Jakie będzie radio przyszłości?

Bardzo ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się mówić poprawnie. Niestety, w dobie tak bardzo rozwiniętych mediów jest to trudne. Jakie błędy najczęściej popełniają najmłodsi? 

– Dzieci nadal mają problemy z podstawowymi słowami. Zamiast poszedłem – "poszłem". Zamiast wziąć – "wziąść" czy "włanczać", a nie włączać – mówi Iwona Omelan, nauczycielka z warszawskiej podstawówki. 

Nie tylko dzieci mają problem, bowiem u dorosłych nagminnie powtarzane są konkretne błędy. Jakie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Autor materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 21.02.2018
Godziny emisji: 16.20

kw/mk

Czytaj także

"Poloneza czas zacząć". Nadchodzi sezon studniówek

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 16:08
Zanim zakwitną kasztany, a maturzyści na dobre zaczną stresować się "egzaminem dojrzałości", czeka ich jeden z najpięknieszych balów w życiu. Wraz z początkiem roku zaczął się sezon studniówek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy uzależnienie od gier komputerowych jest chorobą?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 19:29
Mamy oficjalnie nową chorobę, która została zarejestrowana przez Światową Organizację Zdrowia. Czy na uzależnienie od gier wideo jest jakaś recepta? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie będzie radio przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 18:00
Radio – doskonale je znamy. W niemal niezmiennej formie istnieje od dziesięcioleci. Jak jednak może się ono zmienić w przyszlości?
rozwiń zwiń