X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego Władimir Putin jedzie do Austrii?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 19:00
Celem pierwszej podróży zagranicznej prezydenta Putina po zaprzysiężeniu na czwartą kadencję jest Austria, kraj uważany za przyjaźnie nastawiony wobec Rosji.
Audio
  • Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Putina w czwartej kadencji (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: Pixabay

Tuż przed przyjazdem Władimir Putin zapewnił, że Rosja chce zjednoczonej i bogatej Unii Europejskiej, a ponadto nie chce podzielonej Europy.

– Splot okoliczności zdecydował o tym, że prezydent Putin udał się do Wiednia. Wbrew pozorom, bywa on tam częściej niż na salonach innych europejskich stolic – tłumaczy prof. Arkadiusz Stempin. 

 W Austrii doszło w ubiegłym roku do politycznego trzęsienia ziemi. Kraj się spolaryzował z powodu kryzysu uchodźczego. Europejska chadecja doznała pewnego wstrząsu. W ostatnich wyborach prezydenckich wygrał liberalny, socjaldemokratyczny polityk Alexander Van der Bellen. W wyborach parlamentarnych doszło jednak do pewnego przełamania i rządząca chadecja zawiązała koalicję z prorosyjską populistyczną ultraprawicą, czyli Partią Wolności – dodaje gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Prowadzi: Michał Żakowski
Gość: prof. Arkadiusz Stempin (Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg)
Data emisji: 5.06.2018
Godzina emisji: 17.22

ml/mk

Czytaj także

Jak po wyborach w Rosji wygląda sytuacja na Krymie?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 21:00
Wybory, w których zwyciężył Władimir Putin, odbyły się w czwartą rocznicę przyłączenia Krymu do Rosji. Zgodnie z prawem międzynarodowym półwysep należy do Ukrainy. Czy ludzie tam mieszkający nadal są zadowoleni z tego, że są częścią Federacji Rosyjskiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki pomysł na siebie ma Rosja?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 22:00
Jaka będzie polityka Moskwy w perspektywie roku, 5 lat, 10 lat, 25 lat?
rozwiń zwiń