X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki będzie wynik przyspieszonych wyborów w Izraelu?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 17:30
– Jest duże prawdopodobieństwo, że nawet jeśli Benjamin Netanjahu wygra przyspieszone wybory, to może zostać oskarżony i na skutek swoich kłopotów prawnych będzie musiał zrezygnować – mówi Maciej Kozłowski z Collegium Civitas.
Audio
  • Jakie są możliwe scenariusze powyborcze w Izraelu? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Premier Izraela Benjamin Netanjahu
Premier Izraela Benjamin NetanjahuFoto: Shutterstock

24 grudnia 2018 premier Benjamin Netanjahu rozwiązał parlament i zarządził przedterminowe wybory. Izraelski rząd znalazł się w kryzysie po odejściu z gabinetu byłego ministra obrony Awigdora Liebermana i opuszczeniu przez jego partię Nasz Dom Izrael rządzącej koalicji. Teraz ma ona w 120-osobowym Knesecie kruchą większość 61 parlamentarzystów. Powodem odejścia Liebermana jest jego sprzeciw wobec rozejmu zawartego przez rząd izraelski z palestyńskimi ugrupowaniami ze Strefy Gazy po najcięższych od 2014 roku walkach na granicy tego terytorium i Izraela, do których doszło w listopadzie ubiegłego roku. Według mediów szef Naszego Domu Izraela, żydowski osadnik uchodzący za jastrzębia w polityce wobec Palestyńczyków, miał się w prywatnych rozmowach skarżyć, że Netanjahu odrzuca wszystkie jego pomysły dotyczące tej enklawy.

Premier Netanjahu, stojący na czele rządu uważanego za najbardziej prawicowy w historii państwa Izrael, zadeklarował, że chce utworzyć nową prawicową koalicję. A przyspieszone wybory mają dać mu do tego silny mandat. Wybory zaplanowano na 9 kwietnia, zatem walka wyborcza w Izraelu trwa.

Jakie są możliwe scenariusze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: Maciej Kozłowski (Collegium Civitas)
Data emisji: 19.02.2019
Godzina emisji: 17.22

mk