Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 16:00
Wykluczono wybuch, pożar i zamach terrorystyczny, jako przyczynę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Międzynarodowy Komitet Lotniczy poinformował w Moskwie, że po nawiązaniu łączności z wieżą, załoga Tu-154 została uprzedzona o mgle.

Powódź nie ustępuje. Najgorzej jest na Górnym i Dolnym Śląsku, w Małopolsce, na Opolszczyźnie i w Sandomierzu, gdzie zalało domy po prawej stronie Wisły. Zagrożona jest Huta Szkła, największy pracodawca w mieście.

Ponadto zaproszenie na Międzynarodowe Targi Książki i do Pekinu na Koncert Chopinowski. Poznamy też kolejnego pasjonata w ramach Radiowej Agencji Pasjonatów. Naszym bohaterem będzie miłośnik wspinaczki górskiej i sportowej Mateusz Czempiel.

Wielbicieli trójkowych reportaży zapraszamy o 18.15. Dziś, w związku z 85-leciem Polskiego Radia, archiwalny reportaż o dzieciach „Kto sprzedaje lemoniadę?".  

Robert Kantereit i Roma Leszczyńska zapraszamy.

Czytaj także

"Kustoszu narodowej pamięci, spoczywaj w pokoju"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 18:31
Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie pochowano w piątek prezesa IPN Janusza Kurtykę, który 10 kwietnia zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Szef Instytutu spoczął w Alei Zasłużonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: chcemy wykluczyć wszelkie spekulacje

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 09:10
Minister obrony narodowej Bogdan Klich powiedział w sobotę po spotkaniu w Moskwie z rosyjskim wicepremierem Siergiejem Iwanowem, że dla Polski i Rosji "nie ma ważniejszego zadania niż wyjaśnienie przyczyn" katastrofy pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń