Politycy w social mediach. Jakie błędy popełniają?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 16:52
Internet to poteżny instrument budowania wizerunku, także dla polityków. Na portalach społecznościowych możemy oglądać ich nie od dziś. Tym, co dziwi, są czasem treści, które czasem prezentują na swoich profilach.
Audio
  • Politycy w internecie – co im wypada, a co nie? (Zapraszamy do Trojki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/wavebreakmedia

Czasem są to zdjęcia w kąpielówkach, czasem nieprzemyślane posty, zdarzają się też refleksje po kilku głębszych. Co wypada politykowi w mediach społecznościowych, a co nie?

– Jeżeli polityk np. jedzie w góry, wkłada ciężkie buty, kurtkę przeciwdeszczową, plecak i tak wspina się na szczyt, to jest świetne zdjęcie dla niego. Widzimy kogoś silnego, profesjonalnie ubranego. Z drugiej strony jeżeli widziałbym polityka z brzuszkiem, który pręży lekko sflaczałe muskuły na plaży w Chałupach, to zastanowiłbym się, czy to zdjęcie rzeczywiście buduje taki wizerunek, który sprzyja karierze politycznej – mówi Olgierd Annusewicz, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

– Osoby publiczne w pewnych kontekstach nie powinny robić sobie zdjęć, czy to w kontekstach dotyczących reklam, czy ubioru – dodaje Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".

Czego nigdy nie wybaczymy politykom? Czy potrafią oni obrócić porażki poniesione w social mediach na swoją korzyść?

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Piotr Łodej
Autorka materiału dodatkowego: Justyna Grabarz
Data emisji: 10.07.2019
Godzina emisji: 16.48

kr/gs

Czytaj także

Polityczne tła kampanii, czyli uważaj, jak cię widać

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 14:37
Zwykła ściana czy przeciętny budynek to za mało. Politycy w ostatnich dniach prześcigają się w występowaniu na rozmaitych tłach i w przeróżnych sceneriach.
rozwiń zwiń