X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Turcja i Francja przeciwko USA?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 17:45
Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w poniedziałek, że rosyjski rakietowy system obrony powietrznej S-400, którego pierwsze elementy dotarły już do Turcji, będzie w pełni wdrożony w kwietniu 2020 roku. 
Audio
  • Czy Stany Zjednoczone zdominowały NATO? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
S-400 Triumf - rosyjski system rakietowy
S-400 Triumf - rosyjski system rakietowyFoto: Free Wind 2014/shutterstock.com

Zakup przez Turcję rosyjskiego systemu S-400 zwiększył napięcia z jej sojusznikami z NATO, zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi, które zagroziły Ankarze sankcjami. 

Przemawiając w poniedziałek na lotnisku w Stambule, w trzecią rocznicę zamachu stanu z 2016 roku, Erdogan poinformował, że już osiem samolotów dostarczyło do Turcji elementy rosyjskiego systemu i zapowiedział kolejne dostawy. – System będzie w pełni wdrożony w kwietniu 2020 roku – zapowiedział Erdogan. – S-400 to najpotężniejszy system obronny przeciwko tym, którzy chcą zaatakować nasz kraj. Z woli Boga realizujemy naszą wspólną inwestycję z Rosją i nadal będziemy to robić – podkreślił prezydent Turcji. 

Turcja i Francja, czyli kraje nieufające sobie nawzajem, w jednej sprawie są zgodne. Według nich Amerykanie zbyt mocno dominują w NATO. Ankara sięgnęła po S-400, a Francja chce bronić Europy własnymi siłami i  jak podkreślają eksperci – nie wierzy już Stanom Zjednoczonym. 

– Turkowie chcieli kupić amerykański odpowiednik rakiet S-400, jednak były one o wiele droższe – mówi w Trójce Jakub Kapiszewski z "Dziennika Gazety Prawnej". – 2,5 miliarda dolarów to ogromna suma. Rosjanie chętnie przyjęli tę kwotę, a do tego włożyli buta w Sojusz Północnoatlantycki – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Jakub Kapiszewski ("Dziennik Gazeta Prawna")
Data emisji: 15.07.2019
Godzina emisji: 17.19

PAP/kw/ml

Czytaj także

Bez opłat za pobyt przy dziecku w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 16:23
Każdy rodzic pragnie spędzać przy łóżku chorego dziecka jak najwięcej czasu, jednak Narodowy Fundusz Zdrowia do tej pory nie przeznaczał żadnych środków na pobyt opiekunów małych pacjentów i osób niepełnosprawnych w szpitalu. Ten stan rzeczy uległ zmianie 3 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas na duże zmiany w Grecji?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 17:45
W Grecji został zaprzysiężony nowy rząd premiera Kiriakosa Mitsotakisa. Jego partia, centroprawicowa Nowa Demokracja, zwyciężyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych, gwarantując sobie samodzielne rządy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przełom w leczeniu bólu? Odkrycie polskich naukowców

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 16:50
Polscy badacze odkryli związek chemiczny o właściwościach przeciwbólowych, który może działać do pięciu tysięcy razy skuteczniej niż substancje obecnie dostępne w aptekach.
rozwiń zwiń