Władimir Putin prezydentem związku Rosji i Białorusi?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 17:44
Prezydent Białorusi rozpoczął wizytę w Rosji. Aleksander Łukaszenka przez dwa dni spotyka i rozmawia z prezydentem Władimirem Putinem o przyszłości Białorusi i Rosji. 
Audio
  • Wspólna przyszłość Rosji i Białorusi (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin
Alaksandr Łukaszenka i Władimir PutinFoto: PAP/EPA/MICHAEL KLIMENTYEV

Prezydenci Rosji i Białorusi odwiedzili prawosławny Monastyr Wałaamski położony na wyspie na jeziorze Ładoga. W Petersburgu wzięli udział w sesji plenarnej VI Forum Regionów Białorusi i Rosji. Zaplanowano też dwustronne rozmowy przywódców państw. 

Komentatorzy zwracają uwagę, że Moskwa w ostatnim okresie naciska na Mińsk w celu pogłębienia integracji i od tego uzależnia dalsze wsparcie finansowe. Niektórzy widzą w tym zagrożenie dla niepodległości Białorusi. 

– Generalnie mało wiemy o społeczeństwie białoruskim. Tam badania są zabronione i nie ma żadnej firmy, która mogłaby je przeprowadzić. Tutaj rodzi się pytanie: co wynikłoby z badań przeprowadzonych wśród całego społeczeństwa? – mówi Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Czy Białoruś zostanie wchłonięta przez Rosję, a Władimir Putin zostanie jej prezydentem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga 
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Wojciech Konończuk (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 17.07.2019
Godzina emisji: 17.19

IAR/kw/mk

Czytaj także

Turcja i Francja przeciwko USA?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 17:45
Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w poniedziałek, że rosyjski rakietowy system obrony powietrznej S-400, którego pierwsze elementy dotarły już do Turcji, będzie w pełni wdrożony w kwietniu 2020 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarze każdego roku będą musieli mierzyć i ważyć palących pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 16:40
Od 1 stycznia 2020 roku lekarz rodzinny będzie miał obowiązek corocznych pomiarów wzrostu i wagi pacjenta oraz przeprowadzenia ankiety dotyczącej palenia papierosów. Tak mówi specjalne rozporządzenie ministra zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokół wizyty prezydenta Litwy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 18:22
Nowy prezydent Litwy Gitanas Nauseda przyjechał do Polski. To jego pierwsza oficjalna wizyta zagraniczna. Politykowi towarzyszy małżonka Diana Nausediene.
rozwiń zwiń