X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ważna misja papieża Franciszka na Czarnym Lądzie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 17:30
Pielgrzymka papieża Franciszka do Afryki była jedną z najdłuższych, a kontynent ten jest ważny zarówno dla chrześcijaństwa, jak i całego świata, bo zaludnia się najszybciej i w najbliższym czasie stanie się problemem dla przywódców najpotężniejszych państw świata.
Audio
  • Z jaką misją papież Franciszek udał się do Afryki? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Papież Franciszek, oraz prezydent Mozambiku Filipe Jacinto Nyusi i jego żona.
Papież Franciszek, oraz prezydent Mozambiku Filipe Jacinto Nyusi i jego żona.Foto: PAP/PA/IPA Milestone

– Franciszek nie ukrywa, że zależy mu na budowaniu dialogu między państwami, religiami, między różnymi wyznaniami, stąd jego wizyty na Kubie, w Wenezueli podczas kryzysu, próby mediacji na Ukrainie. Jeździ on więc w takie miejsca, gdzie obecność katolików może taki dialog umacniać i budować – mówi Michał Kłosowski, redaktor Wszystko co najważniejsze.

Papież Franciszek powrócił we wtorek z podróży po Afryce, podczas której odwiedził Mozambik, Madagaskar i Mauritius. To była jego 31. zagraniczna pielgrzymka. 

Na pokładzie samolotu lecącego ze stolicy Madagaskaru, Antananarywy, do Rzymu odbyła się tradycyjna konferencja prasowa Franciszka. Jej zapis zostanie ogłoszony w późniejszych godzinach we wtorek. Papież zrelacjonuje swą wizytę w trzech krajach podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

Ten rok jest wyjątkowo bogaty w podróże Franciszka, który od stycznia był w Panamie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Maroku, Bułgarii i Macedonii Północnej oraz w Rumunii. Pod koniec listopada papież uda się prawdopodobnie do Japonii i Tajlandii. Ta wizyta nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana przez Watykan.

Jakimi kryteriami kieruje się papież planując kolejne pielgrzymki? Zapraszamy o wysłuchania dołączonej audycji. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Michał Kłosowski (dziennikarz, historyk. Sekretarz Redakcji Wszystko co najważniejsze)
Data emisji: 10.08.2019
Godzina emisji: 17.21

ml

Czytaj także

Polska pomostem pomiędzy Ukrainą, a Zachodem?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 17:31
"Nie odwilż w relacjach, a przełom, tak oceniam rezultaty pierwszego dnia mojej wizyty w Polsce" – napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na Facebooku w sobotę wieczorem. Zełenski przybył do Warszawy, by uczestniczyć w obchodach 80. rocznicy drugiej wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastroje po wyborach w Niemczech. AfD świętuje sukces

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:30
Niedzielne wybory do parlamentów krajowych Saksonii i Brandenburgii wygrały odpowiednio CDU i SPD, zachowując pozycję najsilniejszych ugrupowań. Budowa koalicji rządowych będzie jednak trudniejsza niż dotychczas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy bunt parlamentarzystów pogrąży Borisa Johnsona?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 17:30
Philip Lee, poseł Partii Konserwatywnej, na oczach zdumionego premiera i swoich partyjnych kolegów, przeszedł do opozycji. Dołączyło do niego 21 innych deputowanych.
rozwiń zwiń