X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co planuje Donald Trump?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 17:30
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo potwierdził w środę, że uczestniczył w lipcowej rozmowie prezydentów USA i Ukrainy, Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego, w której Trump poruszył temat ewentualnego śledztwa w sprawie działań byłego wiceprezydenta Joe Bidena i jego syna.
Audio
  • Przyszłość Donalda Trumpa (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL

Rozmowa telefoniczna z 25 lipca stała się przyczyną wszczęcia postępowania w sprawie impeachmentu Trumpa. Wcześniej media już podawały, że Pompeo słyszał rozmowę prezydentów. 

W Waszyngtonie ogłoszono raport tzw. sygnalisty, prawdopodobnie pracownika wywiadu, według którego Trump w rozmowie z Zełenskim zabiegał, aby ukraińska prokuratura wznowiła śledztwo w sprawie Huntera Bidena, syna byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena, walczącego o nominację Partii Demokratycznej na jej kandydata w wyborach prezydenckich w przyszłym roku.

Amerykański sekretarz stanu, składający wizytę w Rzymie, powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu z szefem włoskiej dyplomacji Luigim Di Maio, że rozmowa prezydentów Trumpa i Zełenskiego "dotyczyła kontekstu amerykańskiej polityki wobec Ukrainy". Dodał, że rozmowa była "nadzwyczaj spójna".

Poproszony o komentarz do wniosków przedstawicieli Izby Reprezentantów o przesłuchanie pracowników Departamentu Stanu, Pompeo powiedział: "Pytania kierowane do nas naruszają w głęboki sposób rozdział władzy. Oczywiście spełnimy nasz konstytucyjny obowiązek współpracy, ale w sposób, który będzie zgodny z fundamentalnymi wartościami amerykańskiego systemu". 

"Nie będziemy tolerować tego, że faceci z Kapitolu nękają i zastraszają pracowników Departamentu Stanu. To jest niedopuszczalne, to coś, na co ja nie pozwolę" – podkreślił Pompeo.

– To, że Donald Trump zostanie skazany przez Izbę Reprezentantów, jest niemal pewne. Demokraci ocenią, że to, co zrobił, podlega impeachmentowi. Na ten moment Republikanie, którzy kontrolują Senat, na pewno to odrzucą – mówi Michał Baranowski z polskiego oddziału The German Marshall Fund.

Co jeszcze planują Demokraci? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Dariusz Rosiak
Gość: Michał Baranowski (polski oddział The German Marshall Fund)
Data emisji: 2.10.2019
Godzina emisji: 17.20

IAR/kw/mk

Czytaj także

Czy grozi nam nowa wojna na Bliskim Wschodzie?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 17:53
Ogromne poruszenie polityczne wywołał weekendowy atak na pola ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej. To kolejny epizod w wojnie toczonej między dwoma regionalnymi potęgami: Arabią Saudyjską i Iranem. Myli się jednak ten, kto sądzi, że ten konflikt nas nie dotyczy. Każda wojna na Bliskim Wschodzie i w Zatoce Perskiej dotyczy całego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Wróblewski: Polska będzie członkiem klubu ruchu bezwizowego do USA

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 19:06
– Spadliśmy poniżej 3 procent odmów wizowych. Polska stanie się członkiem tego elitarnego klubu ruchu bezwizowego – mówi Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania w ogniu wojny na argumenty prawne

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 17:30
Zamieszanie wokół brexitu trwa. Czy Boris Johnson zostanie najkrócej pełniącym swoje obowiązki premierem w historii Wielkiej Brytanii?
rozwiń zwiń