Czy Hillary Clinton w 2020 roku znów zawalczy o fotel prezydencki?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 17:32
Amerykański publicysta, Dick Morris kilka dni temu stwierdził, że Bóg postawił Hillary Clinton na Ziemi po to, by ponownie stanęła do walki z Donaldem Trumpem w wyborach prezydenckich w 2020 roku. "Nie kuś mnie" – odpowiedziała Clinton.
Audio
  • Czy Hillary Clinton ma szansę na prezydenturę w 2020 roku? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Hillary Clinton
Hillary ClintonFoto: shutterstock.com/lev radin

"Ona nie ma wyglądu prezydenta, a przede wszystkim nie ma potężnej wytrzymałości, którą musi mieć ktoś, kto jest prezydentem tego kraju" – powiedział Donald Trump w czasie przedwyborczych debat w 2016 roku. 

Hillary Clinton, która w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku była główną kontrkandydatką Donalda Trumpa, prawdopodobnie zostanie nią ponownie. Była Sekretarz Stanu daję trochę nadziei wyborcom demokratów, że wystartuje i poprowadzi ich do zwycięstwa. Czy Clinton wróci do polityki i będzie chciała startować w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku?

 To możliwe, ale nie jest to zbyt udany pomysł. Przed chwilą Hillary Clinton obchodziła 72 urodziny. Obecnie najstarszy kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych to Bernie Sanders, który ma 77 lat. Ona byłaby czymś w rodzaju alternatywy centrowej w stosunku do pomysłów neomarksistowskich, amerykańskim odpowiednikiem Partii Razem. Pamiętajmy tylko, że po stronie demokratycznej już są tacy centryści alternatywni w stosunku do Bernie'go Sandersa czy Pete'a Buttigiega – mówił amerykanista Artur Wróblewski. 

Dlaczego Hillary Clinton twierdzi, że pokonałaby Donalda Trumpa ponownie? Czy, według naszego rozmówcy, rzeczywiście ma szansę na wygraną? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Dariusz Rosiak
Gość: Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 30.10.2019
Godzina emisji: 17.21

kr

Czytaj także

70. rocznica utworzenia ChRL w cieniu protestów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 17:30
– To, co dziś wydarzyło się w Hongkongu nie jest na rękę władzom w Pekinie – mówi w Trójce Jacek Bartosiak z serwisu geopolitycznego Strategy&Future.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump "wbił nóż w plecy" Kurdom. Jakie będą konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 17:31
Amerykanie wycofają się z północnej Syrii i pozwolą wojskom tureckim na stworzenie liczącej ponad 30 kilometrów "strefy bezpieczeństwa". To chyba jedna z najbardziej spektakularnych wolt politycznych w Stanach Zjednoczonych Donalda Trumpa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza po decyzji Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 17:31
Decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii wywołała wielkie polityczne zamieszanie w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto stoi za strzelaniną w Halle?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 17:31
W wyniku strzelaniny, do której doszło w środę w niemieckim Halle, zginęły dwie osoby a kilka kolejnych zostało rannych.
rozwiń zwiń