X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak dziś wygląda sytuacja polityczna w Libii?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 18:20
Dowódca libijskich sił antyrządowych generał Chalifa Haftar nie podpisał projektu porozumienia o zawieszeniu broni i wyjechał z Moskwy - podała agencja Ria Novosti. Wczoraj w stolicy Rosji, przez ponad osiem godzin, warunki rozejmu negocjowali przedstawiciele uznawanego przez ONZ libijskiego rządu, opozycji oraz resortów spraw zagranicznych i obrony Rosji i Turcji.
Audio
  • Napięta sytuacja w Libii (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Harvepino

Pod dokumentem złożył swój podpis szef rządu w Trypolisie Fajiz as-Sarradż’a. Jak podała agencja Ria Novosti - nie zaakceptował projektu rozejmu dowódca antyrządowych wojsk generał Chalifa Haftar. W trakcie ośmiogodzinnych negocjacji uzgodniono między innymi powołanie komisji, która wytyczy linię rozgraniczającą między siłami zbrojnymi zwaśnionych stron, będzie ją monitorować i zajmie się przygotowaniem planów uregulowania konfliktu.

– Rosja szkoli wojska libijskie, drukuje pieniądze libijskie i nie przestrzega żadnych norm tzw. prawa międzynarodowego – mówi dr Magdalena El Ghamari, ekspert ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. – Co ciekawe, ludzie tam się cieszą, bo uznają, że Rosjanie są pewnego rodzaju stabilizacją – dodaje.

Rosyjskie media niezależne przypominają, że Ankara od dawna wspiera, uznawany przez ONZ Rząd Porozumienia Narodowego i pomaga Fajiz'owi as-Sarradż'y w utrzymaniu władzy. Z kolei Moskwa wysyła do Libii najemników z tak zwanej „grupy Wagnera”, którzy wspierają opozycyjne wojska dowodzone przez generała Haftara.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: dr Magdalena El Ghamari (ekspert ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej)
Data emisji: 14.01.2020
Godzina emisji: 17.23

kw/IAR

Czytaj także

Czy wciąż potrzebujemy kalendarzy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 06:45
Książkowy, kieszonkowy, ścienny – kalendarze występują w wielu formach. Mimo postępującego rozwoju technologii, są nieustannie bardzo popularne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomyłki, przejęzyczenia, bonmoty, czyli Trójkowy Miszmasz 2019

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 08:00
To się zdarza w każdej Redakcji. Oto przegląd tego, co pojawiło się na Trójkowej antenie w minionym roku w sposób niezaplanowany… Wpadki antenowe z 2019 roku prześledził Piotr Łodej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast papieru – specjalny kod. E-recepty dostępne od 8 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 07:50
Koniec z "papierkową robotą" i rozszyfrowywaniem niewyraźnego pisma lekarzy. Już 8 stycznia w całej Polsce tradycyjne recepty zostaną wycofane z obiegu i zostaną zastąpione e-receptami. Jak z nich korzystać?
rozwiń zwiń