X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od studni można rozpocząć życie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 13:00
- Dwa dni poświęcamy na wiercenie, trzeciego instalujemy dodatkowe urządzenia. Najtrudniejsze jest wiercenie, nigdy do końca nie wiadomo, co kryje się pod powierzchnią ziemi, ale jeżeli już przebrniemy przez ten etap, reszta nie jest trudna - opowiada inżynier z firmy budującej studnie w Sudanie Południowym.
Audio
Kobieta nabiera wody do kanistra
Kobieta nabiera wody do kanistraFoto: Marcin Suder/ Polska Akcja Humanitarna

W Sudanie Południowym i Somalii brak dostępu do czystej wody paraliżuje życie, często życie też odbiera. Klęski suszy pochłaniają tysiące istnień. Szacuje się, że na świecie co 20 sekund z powodu braku wody umiera jedna osoba.

- Postanowiliśmy skupić się na studniach, dlatego że studnia to jest coś, od czego można rozpocząć życie - mówi Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Jeśli wioska nie miała studni, jej mieszkańcy brali wodę z Nilu, trzeba było chodzić daleko, poza tym przynoszono wodę brudną. Nie było mowy o uprawianiu czegokolwiek, nie było też czym poić bydła.Bez wody nie ma rozwoju.

Wysłuchaj całej audycji, w której wypowiadali się także: Maria Łukowska, która pracowała w Sudanie Południowym na misji PAH, Paulina Szczygieł z PAH i pan Piotr z Warszawy - ochotnik, który przeżył dzień mając do dyspozycji jedynie 20 litrów wody. Zapraszamy do wysłuchania dźwięku i zobaczenia filmu obrazujący problem z dostępem do wody.

Na kolejny odcinek cyklu Marcina Pośpiecha o wodzie zapraszamy już w piątek, 30 listopada o godz. 16.50.

Trójka wraz Polską Akcją Humanitarną będzie wspierać cierpiących z powodu suszy i niedoboru wody w Sudanie Południowym i Somalii. W ramach akcji "Święta bez granic" zapraszamy na specjalny cykl Marcina Pośpiecha w tym i przyszłym tygodniu we wtorki, czwartki i piątki o 16.50.
Akcja "Święta bez granic” to także tradycyjne trójkowe aukcje przedmiotów podarowanych nam przez znane osoby. Pierwsza licytacja już 7 grudnia, w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (początek kilka minut po godz. 16). Nie zabraknie specjalnie przygotowanej na tę okazję płyty "Święta bez granic” oraz nowego "Karpia". Całkowity dochód z Trójkowych licytacji, jak i ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na Kampanię Wodną PAH. Akcję będzie można też wspierać, wysyłając charytatywne smsy.
Wierzymy, że wspólnie z Państwem możemy zmienić świat na lepszy.

Czytaj także

Woda na wagę złota

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 18:16
- Przy budowie studni w Somalii korzystamy z usług lokalnych firm. Jest to strategia podnoszenia zarobków mieszkańców i inwestowania w lokalną ekonomię - mówi Aleksandra Godziejewska z PAH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Somalii wszystko toczy się wokół wody

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 18:50
- Jeśli chodzi o Somalię, powinniśmy sobie zdać sprawę, że tam ponad 2 miliony osób potrzebuje natychmiastowej pomocy, która by ratowała ich życie. Po to, żeby przeżyć tym ludziom jest potrzebna czysta woda - mówi Mariola Raczko z Organizacji Narodów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brudna woda w szklance. Tylko tyle

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 15:18
– Widziałam wodę, którą piją ludzie w Sudanie, ona ma kolor taki, jak po umyciu brudnej podłogi. My byśmy nawet nie umyli sobie w niej rąk, a ci ludzie muszą ją pić, bo nie mają innej – mówi Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez wody nie ma rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 18:13
- W mojej rodzinie tylko ja noszę wodę. Zajmuje mi to większą część dnia, na pracę już nie mam czasu - opowiada jedna z mieszkanek Sudanu Południowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko zaczyna się od wody

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 18:18
- Pierwsza rzecz, która zaskoczyła mnie w Sudanie, to to, że poza wodą, ludzie ze wszystkim innym jakoś sobie radzą, bo daje im to natura - opowiada Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.
rozwiń zwiń