X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grupa wsparcia dla chorych na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 19:28
Zaczęło się od syna kobiety chorej na raka piersi, który postanowił pomóc swojej mamie. Tak powstał portal amazonki.net. Dziś skupia wokół siebie dużą społeczność. Od 9 lat jego użytkowniczką i wolontariuszką, która wspiera innych chorych, jest pani Alicja Laube.
Audio
  • Grupa wsparcia dla chory na raka piersi (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Kobieta podczas badania mammograficznego
Kobieta podczas badania mammograficznegoFoto: Glow Images/East News

- Byłam dwa lata po leczeniu, już otrząsnęłam się jakoś, ale bardzo chętnie przyłączyłam się do społeczności kobiet, które przeszły to co ja. Osoby po tych samych przejściach bardzo dobrze się rozumieją. Chciałam pomóc, bo wiedziałam jaki to jest stres, kiedy padną, można powiedzieć, słowa o wyroku. Niektóre osoby tak to odbierają, że rak to jest wyrok - mówi Alicja Laube.

Twórca i administrator portalu amazonki.net Maciej Szpakowski opowiada, że gdy zachorowała jego mama, szukał informacji w internecie o raku piersi i nie znalazł ich. To było impulsem do założenia strony. - To już się przekształciło w wielką społeczność, wyszło poza ramy internetu. Powstały wielkie przyjaźnie - dodaje.
- Są duże zjazdy, do tej pory dwa razy odbyły się w Ciechocinku. Są też spotkania w mniejszych grupkach, regionalne. Osobom, które przychodzą na spotkania dają one bardzo dużo. Widzą, że z chorobą nowotworową da się żyć, normalnie funkcjonować, cieszyć się, dowcipkować. Jestem rencistką, nie pracuję. Cały dzień komputer jest włączony, cały czas podchodzę, sprawdzam czy nie potrzebuje ktoś pomocy. Takich osób, jak ja, jest dużo. Każda użytkowniczka, która jest obecna w danym momencie na forum odpowiada tym, którzy zadają pytania - mówi Alicja Laube.

Dodaje, że społeczność skupiona na stronie tworzy grupę wsparcia. - Mamy ekspertów i tym się możemy pochwalić. To specjaliści onkologii, chirurgii, rekonstrukcji piersi, jest także rehabilitant. Można zadać pytanie i otrzymać wirtualną konsultację - opowiada.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Elżbieta Korczyńska.

Audycja "Na wyciągnięcie ręki" na antenie Trójki w każdy poniedziałek o godz. 18.35.

(mp)

Czytaj także

Polacy mają coraz większy kłopot z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 15:00
W ciągu roku 140 tys. osób wychodzi od lekarza z diagnozą: ”rak". Nowotwory to, po chorobach układu krążenia, druga przyczyna śmierci. Czy na nowotwory zapadamy częściej niż inne narody?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz żyć dłużej? Wysypiaj się, kochaj i… wierz w siebie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 15:00
Ludzie, którzy czują, że kontrolują swoje życie, żyją dłużej i zdrowiej. Okazuje się też, że przy powrocie do zdrowia istotny jest... stan cywilny chorego. Oto najnowsze, czasem zaskakujące doniesienia ze świata nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

By zdrowie nie przeszło nam koło nosa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 14:41
Nos to pierwszy odcinek układu oddechowego. Pełni w naszym życiu bardzo ważną funkcję. Niestety najczęściej przypominamy sobie o nim, gdy mamy katar. A warto o nos dbać na co dzień. Jak?
rozwiń zwiń