X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aktywizacja niepełnosprawnych dzięki... tutkom z papieru

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 20:32
Ze starych gazet robią tzw. tutki. Potem tworzą z nich różne ciekawe przedmioty. - To nie tylko zabawa, ale też projekt aktywizacji zawodowej i rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych - opowiada Marta Skrobacka, kierownik warszawskiego ośrodka dziennego pobytu Stowarzyszenia "Otwarte drzwi".
Audio
  • Aktywizacja niepełnosprawnych dzięki... tutkom z papieru (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Aktywizacja niepełnosprawnych dzięki... tutkom z papieru
Foto: Glow Images/ East News

- Uczestnicy codziennie na kilka godzin zasiadają i wytwarzają papierową wiklinę - dodaje Marta Skrobacka. - Oprócz tego, że tworzymy rurki z gazet, wykonujemy również gotowe torebki, koszyczki czy pojemniki. Jestem przekonana, że naszym podopiecznym ta praca sprawia i satysfakcję i przyjemność - mówi Milena Jaworska, która prowadzi pracownię w Stworzyszeniu "Otwarte drzwi".

Katarzyna Herman-Janiec - projektantka - opowiada, że wszystko zaczęło się cztery lata temu. - Gdy zostałam zaproszona na Ethno Design Festival w Krakowie. Miałam zaprojektować coś inspirowanego sztuką ludową. Tak trafiłam na wyplatanie z papierowej wikliny, z gazet - opowiada.
- Nasz pedagog zgodził się na podjęcie współpracy, na początku byliśmy sceptycznie nastawieni. Kiedy zauważyliśmy, że uczestnicy świetnie sobie radzą, to nas utwierdziło, że każdy ma jakiś talent. Nawet taka z pozoru mało ważna tutka, daje innym wiele radości. Czują się potrzebni, fajne rzeczy z tego wychodzą - twierdzi Marta Skrobacka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Elżbieta Korczyńska.

Audycja "Na wyciągnięcie ręki" na antenie Trójki w każdy poniedziałek o godz. 18.35.

(mp)

Zobacz więcej na temat: niepełnosprawni Trójka

Czytaj także

Niepełnosprawny coach zmobilizuje do lepszej pracy nad sobą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 12:51
Kto może lepiej zmotywować do pokonywania własnych słabości niż osoba, która każdego dnia musi mierzyć się z ograniczeniami swojego ciała?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audiodeskrypcja, czyli jak odmalować piękno świata niewidomym

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 04:00
Osoby z dysfunkcjami sensorycznymi też chcą chodzić do kina, teatru, na wystawy i czerpać w pełni z życia kulturalnego. Dzięki audiodeskrypcji jest to możliwe. Jak są przygotowywane tego typu opisy i dlaczego jest to tak ważne - o tym rozmawialiśmy w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska należycie opiekuje się niepełnosprawnymi?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 10:00
W środę (19 marca) przed Kancelarią Premiera protestować mają opiekunowie dzieci niepełnosprawnych. Domagać się chcą m.in. podniesienia zasiłku pielęgnacyjnego. Wynosi on obecnie 153 zł miesięcznie i nie był waloryzowany od 10 lat. Według zapowiedzi rządu miała powstać ustawa, która zapewni dzieciom większe środki finansowe.
rozwiń zwiń