Alivia - pomoc młodym cierpiącym na raka

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 20:00
Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia wychodzi naprzeciw chorym, którzy szukają informacji i środków potrzebnych na leczenie. "Wierzymy, że w młodości tkwi siła zdolna pokonywać bariery nie do pokonania" - czytamy na ich stronie.
Audio
  • Alivia - pomoc dla młodych cierpiących na raka (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia stara się pomagać wszystkim tym, którzy nie radzą sobie z ogromnym ciężarem, jaki niesie ze sobą choroba nowotworowa.
Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia stara się pomagać wszystkim tym, którzy nie radzą sobie z ogromnym ciężarem, jaki niesie ze sobą choroba nowotworowa. Foto: Glow Images/East News

Fundacja narodziła się z potrzeby serca - założył ją obecny prezes, Bartosz Poliński, którego siostra zachorowała nagle na raka. Teraz oboje w pełni poświęcają się zawodowo pracy przy takich projektach jak Onkomapa, Kolejkoskop czy Skarbonka dla Chorych.

- Onkomapa pozwala zapoznać się z ocenami różnych ośrodków onkologicznych w Polsce oraz zamieścić swoją ocenę danego ośrodka. Z portalu korzysta miesięcznie 10 tys. osób - tłumaczy Bartosz Poliński. Kolejkoskop pomaga natomiast sprawdzić, jak długo trzeba czekać w różnych ośrodkach na badania, np. rezonans czy tomografia komputerowa. - Te różnice mogą być naprawdę spore. W jednym miejscu czeka się siedem miesięcy, w innym półtora - dodaje Agata Polińska, wiceprezes fundacji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 1.12.2014
Godzina emisji: 18.40

(fbi)

Czytaj także

Polska zmienia strategię walki z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 14:39
Najgorzej jest na północy kraju - na raka umiera tam blisko jedna trzecia mieszkańców. Co się zmieni po 1 stycznia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Jan Kaczkowski: kocham kapłaństwo, nie znoszę klechostwa

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 13:00
"Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj" – to zasada, która przyświecała księdzu Janowi Kaczkowskiemu, kierownikowi Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Duchowny był rozmówcą Michała Olszańskiego w listopadzie 2014 roku. Opowiadał m.in. o swoich zmaganiach z chorobą nowotworową, która, niestety, pokonała go zaledwie półtora roku później, 28 marca 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedzenie i relaks pokonują raka

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 19:00
Bohaterka reportażu pracowała w agencji reklamowej i "biegła przed siebie". Kiedy zachorowała, jej świat się zatrzymał.
rozwiń zwiń