Jak pomóc osieroconym dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 21:55
"Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż więc osieroconym dzieciom" - to hasło dwunastej już ogólnopolskiej kampanii społecznej "Hospicjum to też życie".
Audio
  • Goście Elżbiety Korczyńskiej o tym, jak pomagać dzieciom w żałobie (Na wyciągniecie ręki/Trójka)
Strona Tumbo pomaga, czyli jak pomóc dzieciom, które straciły najbliższych?
Strona "Tumbo pomaga", czyli jak pomóc dzieciom, które straciły najbliższych?Foto: Shlomit Wolf/unsplash/domena publiczna

Symbolem kampanii jest pomarańczowy słonik Tumbo, czyli maskotka Funduszu Dzieci Osieroconych. Co jest najważniejsze w kontakcie z osieroconym dzieckiem? Jak można pomóc w takiej sytuacji? Mówią o tym goście zaproszeni przez Elżbietę Korczyńską.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Jolanta Leśniewska (dyrektor wykonawczy Fundacji Hospicyjnej), Wioletta Bieszczad (psycholog), Honorata Gajka (mama korzystająca z pomocy Funduszu Dzieci Osieroconych), Andżelika Wojtasiewicz (Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej)
Data emisji: 2.11.2015
Godzina emisji: 18.35

mp/mk

Czytaj także

Deficyt kontaktu z naturą u dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 11:20
- Krzaki, zarośla, młodzieńcze wycieczki w nieznane... Wydaje się, że dzisiejsi rodzice chcieliby uchronić swoje pociechy przed czymś, co jest naturalne i typowe dla okresu dzieciństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badabada - pomóc dzieciom z autyzmem

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 19:02
"Badabada" to ogólnopolski program wczesnego wykrywania autyzmu u dzieci. Program realizuje Fundacja Synapsis, a wszystko zaczęło się od akcji Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parentyfikacja - gdy dziecko musi być rodzicem

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 03:20
- Dziecko może wykonywać dla rodziny zadania, które przekraczają jego możliwości i funkcje bycia dzieckiem - wyjaśnia psycholog prof. Katarzyna Schier.
rozwiń zwiń