Jak pomóc ludziom z niepełnosprawnościami?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 21:25
Przez ostatnie dwa lata pomogli znaleźć pracę dla półtora tysiąca osób z niepełnosprawnościami. Fundacja Aktywizacja łamie stereotypowe myślenie i udowadnia, że osoby zmagające się z niepełnosprawnością są wartościowymi pracownikami.
Audio
  • Jak pomóc ludziom z niepełnosprawnościami? (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Jak pomóc ludziom z niepełnosprawnościami?
Foto: Glow Images/East News

Jedną z takich osób jest Katarzyna Kowalczyk, obecnie specjalistka ds. szkoleń w fundacji. - Gdy trafiłam do fundacji, byłam osobą zagubioną. Oni starali się mi pomóc. Dostałam przede wszystkim przyjaźń - opowiada.

- Zaczęliśmy działać już 26 lat temu. Założycielem fundacji jest m.in. Polska Akademia Nauk i Uniwersytet Warszawski - mówi Przemysław Żydok z Fundacji Aktywizacja. Jak wygląda unikatowy program wsparcia dla osób niepełnosprawnych? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki  
Autor: Elżbieta Korczyńska
Gość: Katarzyna Kowalczyk i Przemysław Żydok (Fundacja Aktywizacja)
Data emisji: 24.10.2016  
Godzina emisji: 18.35

mp

Czytaj także

"Szpilkostrada" także dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 20:10
We Wrocławiu powstała "szpilkostrada". To specjalny teren wokół rynku, po którym wygodnie można poruszać się nie tylko w butach na wysokim obcasie, ale też na wózku inwalidzkim, czy z dzieckiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed nami Światowy Dzień Białej Laski

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 17:21
Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy hrabianka Róża Czacka, która straciła wzrok w 22. roku życia, założyła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. Było to w 1911 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oto jest świat osób z autyzmem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 16:35
Tym razem zabraliśmy Państwa w podróż do świata osób z autyzmem. Opowiedzieliśmy o projektach Stowarzyszenia "Nie z tej Bajki”, czyli przyjaciół właśnie takich ludzi.
rozwiń zwiń