Na rowerach przez Afrykę. Rozjadą raka!

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 16:45
Fundacja Rak'n'Roll realizuje kolejny bezkompromisowy projekt - Rak&Rolling, czyli podróż marzeń na Zwrotnik Raka. Chcą w ten sposób symbolicznie pokonać chorobę.
Audio
  • Rak&Rolling, czyli podróż marzeń na Zwrotnik Raka
Na rowerach przez Afrykę. Rozjadą raka
Foto: Glow Images/East News

/

Ekipa rowerowa w 3 miesiące pokona 5 tys. kilometrów przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy Francję, Hiszpanię, Maroko i Saharę Zachodnią. Jedną z osób, która wyruszy w rowerowej sztafecie, jest Małgorzata - wolontariuszka fundacji, która dwukrotnie wygrała walkę z rakiem.

- Jak usłyszałam o pomyśle, od razu uznałam, że muszę  spróbować! - opowiada pani  Małgorzata. Mówi, że swoją aktywnością chce uzmysłowić innym chorym, by nie patrzyli na raka jak na wyrok. - Rzeczywiście można go pokonać, można to zrobić z uśmiechem. W czasie choroby myślałam kiedy będę miała siłę, żeby biegać, jeździć na rowerze - wspomina  w rozmowie z Elżbietą Korczyńską swoją walkę z chorobą.

Zostań Rak'n'Rollerem

Magdalena Węglarz , która pomaga w organizacji całego przedsięwzięcia, tłumaczy, że projekt podzielony jest na 8 etapów, a w każdym z nich będzie uczestniczył podopieczny fundacji - osoba, która zwyciężyła chorobę.

- Cały czas mam wrażenie, że się porwaliśmy z motyką na słońce. To pomysł  dziewczyn, które współorganizowały "Afrykę Nowaka", wtedy ponad stu rowerzystów ruszyło śladami przedwojennego podróżnika przez Afrykę.Wymyśliły, by dojechać na Zwrotnik Raka z osobami, które chorobę już wygrały, by pokazać, że można wrócić do normalnego życia - podkreśla Jacek Maciejewski , prezes Fundacji Rak’n’Roll.

Kupując cyklocegiełki można wspomóc organizację wyprawy. Szczegóły znajdą Państwo TU<<< .

Audycji "Na wyciągnięcie ręki ..." można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

Czytaj także

Nie żyje Magdalena Prokopowicz, prezes fundacji Rak'n'Roll

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2012 13:28
Prokopowicz zmarła w piątek. Od ośmiu lat walczyła z chorobą nowotworową. Miała 35 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy mają nowe pomysły na walkę z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 14:31
Propozycje skupiają się przede wszystkim na prewencji. Podkreśla się jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak chorobą zakaźną? Tak uważają Szwedzi

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 20:49
Szokujące dane opublikowała organizacją dobroczynna Ung Cancer, zajmującą się pacjentami cierpiącymi na nowotwory złośliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak to nie wyrok. Uratuj... swoje życie!

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 14:53
Zorganizowany po raz 6. marsz nadziei "Rak to nie Wyrok" to wyraz solidarności z chorymi na nowotwory i ich rodzinami. Ma też przypominać o konieczności badań profilaktycznych.
rozwiń zwiń