X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brexit, czyli sprzeciw wobec kosztów kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 16:27
Ponad milion Brytyjczyków podpisało się pod petycją do rządu o rozpisanie drugiego referendum w sprawie członkostwa Zjednoczonego Królestwa w UE. Petycję rozpatrzy w przyszłym tygodniu specjalna komisja parlamentarna.
Audio
  • Goście Dariusza Rosiaka o powodach i skutkach kryzysu (Raport o stanie świata/Trójka)
Za Brexitem w referendum zagłosowało 51,9 proc. wyborców, a 48,1 proc. było za pozostaniem we Wspólnocie.
Za Brexitem w referendum zagłosowało 51,9 proc. wyborców, a 48,1 proc. było za pozostaniem we Wspólnocie.Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

W czwartek 51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za wyjściem z Unii Europejskiej. Frekwencja w referendum wyniosła 72,2 proc. O konsekwencjach głosowania rozmawiali goście Dariusza Rosiaka.

Zdaniem dziennikarza Macieja Stasińskiego od Stanów Zjednoczonych po Polskę idzie fala sprzeciwu wobec elit, skutków społecznych, światopoglądowych i obyczajowych globalizacji. - To także sprzeciw wobec skutków i kosztów globalnego kryzysu. Ta fala ma wszędzie jednakowy kostium, czyli "precz z obcymi" - mówi.

Brexit - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Czy Brytyjczycy szybko wyjdą z UE? Wątpi w to publicysta Marek Rybarczyk.  - Będą czekać na wybory we Francji i w Niemczech, będą odwlekać ten moment w nieskończoność. Klasa polityczna się zjednoczy i doprowadzi do specjalnej umowy z Unią albo referendum będzie powtórzone. Czeka nas wiele niespodzianek - zapowiada.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Brexit - audycja specjalna
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Agata Kasprolewicz (Polskie Radio), Maciej Stasiński (Gazeta Wyborcza), Marek Rybarczyk (Newsweek)
Data emisji: 25.06.2016
Godzina emisji: 14.09

PAP/mp/ei

Czytaj także

Brytyjskie być albo nie być w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 22:43
W czwartek Brytyjczycy podejmą decyzję, czy chcą opuścić Unię Europejską, czy w niej pozostać. Dlaczego w ogóle doszło do referendum? Na to i inne pytania dotyczące Brexitu odpowiadali eksperci zaproszeni do "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit. "Emocji nie da się szybko ostudzić"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 15:09
- Mieliśmy do czynienia z głosowaniem rozczarowania, sentymentu za utratą wielkości, brytyjskości. Przeciwko tym, którzy chcieli silnej Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej - mówi dr Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń