Czy Stolica Apostolska pomoże Kolumbii?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 17:00
W związku z wizytą Papieża Franciszka w Kolumbii, po dwóch organizacjach partyzanckich, teraz gang narkotykowy również chce pokoju i sprawiedliwości.
Audio
  • Czy Stolica Apostolska pomoże Kolumbii? (Raport o stanie świata/Trójka)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Shutterstock

Od wielu lat żadna głowa Kościoła nie odwiedziła tego, bardzo katolickiego przecież, kraju. Sytuacja tam jest trudna i ta wizyta niesie ze sobą dużo nadziei dla miejscowej ludności. – Papieże nie mają dywizji wojska ani żadnych innych środków, żeby to, co mówią, wcielać w życie, inaczej niż przez perswazję – mówi Maciej Stasiński. Pozostaje więc wciąż pytanie – czy ta wizyta pomoże w trudnym dla Kolumbii momencie? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do słuchania.

W audycji również:

  • Czy manewry Zapad zmienią stosunki NATO-Rosja? I dlaczego boją się ich Ukraińcy?
  • Trwa tragedia muzułmańskiej mniejszości w Birmie. Dlaczego Aung San Suu Kyi milczy na ten temat?
  • W Kanadzie to transseksualiści wymyślają zaimki, którymi wolno określać ich płeć. Szaleństwo politycznej poprawności czy zwykła tolerancja dla innych?
***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autor materiału reporterskiego: Adrian Bąk
Goście: Łukasz Kulesa (European Leadership Network), Maciej Stasiński ("Gazeta Wyborcza"), dr Michał Lubina (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego)
Data emisji: 9.09.2017
Godzina emisji: 15.13

ml/jp

Czytaj także

Współczesna Europa wobec islamu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 11:30
W obliczu trwającego kryzysu uchodźczego coraz częsciej mówi się o obecności muzułmanów w Europie. Czy należy się ich obawiać? I czy napływająca obecnie ludność da się zasymilować w społeczeństwach Starego Kontynentu? O tym Dariusz Rosiak rozmawiał ze swoimi gośćmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islam i polityka - czy da się je rozdzielić?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 17:00
- Islam może być niepolityczny. Na przykład islam suficki nastawiony jest na mistykę, kontemplację, przeżywanie sercem i wiedzę. Ale to margines, mimo wszystko - mówi Piotr Ibrahim Kalwas.
rozwiń zwiń