X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dokąd zmierza Zjednoczone Królestwo bez Europy?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 16:20
Z drugiej strony warto również zapytać: dokąd zmierza Europa bez Zjednoczonego Królestwa?
Audio
  • Co dalej z Brexitem? (Raport o stanie świata/Trójka)
Premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Theresa May
Premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Theresa MayFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w piątek, że zgodnie z ustaleniami ze szczytu UE jej rząd będzie prowadzić dalsze rozmowy z Unią ws. gwarancji dotyczących umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty, których potrzebuje brytyjski parlament.

Jak relacjonowała, w jej rozmowach z liderami pozostałych 27 państw członkowskich UE było "jasne, że oni chcą, aby udało się sfinalizować to porozumienie i będą pracować z Wielką Brytanią, aby zapewnić, że tak się stanie". Dotyczy to m.in. udzielenia dalszych gwarancji dotyczących wzbudzającego kontrowersje mechanizmu awaryjnego, pozwalającego na uniknięcie powrotu do twardej granicy między Irlandią Północną a Irlandią, potrzebnych dla uzyskania poparcia dla umowy ws. Brexitu wśród posłów w Izbie Gmin.

Jednocześnie May odnotowała, że choć "jest świadoma doniesień medialnych, że Unia Europejska nie jest skłonna rozważyć jakichkolwiek dalszych gwarancji", to jej interpretacja przebiegu szczytu jest zupełnie odmienna i uważa jego wnioski za "krok naprzód".

– Wielka Brytania ma bardzo długą tradycję demokracji reprezentatywnej. To znaczy, że posłowie reprezentują swoje okręgi, słuchają co ludzie mówią i reprezentują ich potem w parlamencie. Posłowie słyszą, że obywatelom nie podoba się się aktualny "dil". Z drugiej strony przecież naród wyraził swoją wolę w referendum – mówi Leszek Wielgo, były dziennikarz BBC. 


Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszyliśmy także następujące tematy:

  • Senat nie chce by Stany Zjednoczone wspierały Arabię Saudyjską w wojnie z Jemenem. Co na to prezydent Trump?
  • Demonstracje antyrządowe na Węgrzech. Czy Wiktor Orban broni międzynarodowych korporacji wprowadzając nowe prawo o nadgodzinach?
  • Czy COP24 w Katowicach skończy się kompromisem, czy kompromitacją. Mimo zapewnień naukowców, jak widać nie wszyscy wierzą w nadchodzący kataklizm klimatyczny.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: 
Beata Płomecka (korespondent Polskiego Radia w Brukseli), Leszek Wielgo (były dziennikarz BBC), Tadeusz Strójwąs (były ambasador RP w Jemenie), dr Dominik Hejj (założyciel portalu kropka.hu), dr Andrzej Kassenberg (Instytut na Rzecz Ekorozwoju i Koalicji Klimatycznej)
Data emisji: 15.12.2018 
Godzina emisji: 15.08

kw

Czytaj także

Brexit i co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 16:15
Można zapytać: po co im ten Brexit? W Wielkiej Brytanii nie widać końca kryzysu politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie podąża Europa pod koniec 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 16:15
Jaką lekcję Europa wyniosła z negocjacji brexitowych? I jak będzie wyglądała Unia bez Wielkiej Brytanii i Angeli Merkel, za to z osłabionym Emmanuelem Macronem? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy "żółte kamizelki" obalą rząd Macrona?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 16:00
– Nikt nie wie, kim oni są. Nie mają żadnych zadeklarowanych sympatii. Od kilku tygodni, kiedy trwa ten ruch, nie są w stanie zorganizować się. Wszyscy ci, którzy próbują się wysunąć na pierwszy plan i pójść na rozmowy z rządem, dostają pogróżki telefoniczne – mówił w "Raporcie o stanie świata" Piotr Kamiński.
rozwiń zwiń